E hene, 05.12.2022, 02:55 PM (GMT)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1966 - 1967

E diele, 19.08.2007, 04:12 PM


Celtic (Skoci) eshte skuadra e pare Britanike te fitoje Champions League-en duke mundur ne finale italianet e Interit

 

 

 

Champions League - Sezoni 1966 - 1967

 

Ndeshjet paraeliminatore

 

Waterford 1-12 Victoria 1-6 0-6

Sliema 1-6 CSKA Sofia 1-2 0-4

 

Raundi i pare

 

Aris 4-9 Linfield 3-3 1-6

Admira 0-1 Vojvodina 0-1 0-0

KR 4-8 Nantes 2-3 2-5

Tirana - Vålerenga (c)  (c) 

Haka 1-12 Anderlecht 1-10 0-2

1860 München 10-1 Omonia 8-0 2-1

EfB 0-6 Příbram 0-2 0-4

Celtic 5-0 Zürich 2-0 3-0

Ajax 4-1 Beşiktaş 2-0 2-1

CSKA Sofia 3-2 Olympiacos 3-1 0-1

Malmö 1-5 Atlético 0-2 1-3

Liverpool (ag)  3-3 Petrolul 2-0 1-3

Internazionale 1-0 Torpedo Moskva 1-0 0-0

Górnik (ag)  3-3 Victoria 2-1 1-2

Vasas 7-0 Sporting 5-0 2-0

Liverpool - Petrolul 2-0 3-3

 

Raundi i dyte

 

Vålerenga 2-5 Linfield 1-4 1-1

Internazionale 4-1 Vasas 2-1 2-0

Vojvodina 3-3 Atlético (ag)  3-1 0-2

1860 München 2-3 Real Madrid 1-0 1-3

Příbram 6-2 Anderlecht 4-1 2-1

CSKA Sofia 4-3 Górnik 4-0 0-3

Nantes 2-6 Celtic 1-3 1-3

Ajax 7-3 Liverpool 5-1 2-2

 

Cerekfinale

 

Internazionale 3-0 Real Madrid 1-0 2-0

Vojvodina 1-2 Celtic 1-0 0-2

Ajax 2-3 Příbram 1-1 1-2

Linfield 2-3 CSKA Sofia 2-2 0-1

 

Semi Final

 

Celtic 3-1 Příbram 3-1 0-0

Internazionale (ag)  2-2 CSKA Sofia 1-1 1-1

 

Finalja

 

Celtic - Internazionale 2-1(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora