E marte, 31.01.2023, 06:42 AM (GMT)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1963 - 1964

E diele, 19.08.2007, 03:19 PM


Pas Milanit, eshte skuadra tjeter e Milanos, Interi qe shpallet Kampione Evrope. Interi mund Realin ne finale me rezultatin 3-1 me golat e Mazzola (2) dhe Aurelio Milani.

 

 

 

Champions League - Sezoni 1963 - 1964

 

Ndeshjet paraeliminatore

 

Dundalk 2-4 Zürich 0-3 2-1

Partizan 6-1 Anorthosis 3-0 3-1

Partizani 2-3 Spartak Plovdiv 1-0 1-3

Lyn 3-7 Dortmund 2-4 1-3

Galatasaray 4-2 Ferencváros 4-0 0-2

Příbram 8-0 Valletta 6-0 2-0

Everton 0-1 Internazionale 0-0 0-1

Dinamo Bucuresti 3-0 Jena 2-0 1-0

Górnik (ag)  1-1 Austria 1-0 0-1

Monaco 8-3 AEK 7-2 1-1

Lisburn 3-8 Benfica 3-3 0-5

Standard 1-2 Norrköping 1-0 0-2

Rangers 0-7 Real Madrid 0-1 0-6

EfB 4-11 PSV 3-4 1-7

Haka 4-5 Jeunesse Esch 4-1 0-4

 

Raundi i pare

 

Benfica 2-6 Dortmund 2-1 0-5

Dinamo Bucuresti 4-8 Real Madrid 1-3 3-5

Górnik 3-4 Příbram 2-0 1-4

Spartak Plovdiv 0-1 PSV 0-1 0-0

Zürich (ag)  2-2 Galatasaray 2-0 0-2

Jeunesse Esch 4-7 Partizan 2-1 2-6

Norrköping 3-6 Milan 1-1 2-5

Internazionale 4-1 Monaco 1-0 3-1

 

Cerekfinale

 

Real Madrid 4-3 Milan 4-1 0-2

Partizan 1-4 Internazionale 0-2 1-2

PSV 2-3 Zürich 1-0 1-3

Příbram 3-5 Dortmund 0-4 3-1

 

Semi Final

 

Dortmund 2-4 Internazionale 2-2 0-2

Zürich 1-8 Real Madrid 1-2 0-6

 

Finalja

 

Internazionale - Real Madrid 3-1(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora