E diele, 28.02.2021, 09:56 PM (GMT)

Lajme

Hajdin Islami: Në Prizren shënohet sot 131-Vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

E merkure, 10.06.2009, 05:39 PM


Në Prizren po shënohet sot 131-Vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Nga Hajdin ISLAMI

PRIZREN,10 QERSHOR 2009-Në Prizren sot kanë filluar aktivitete të ndryshme me rastin e shënimit të 131-Vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit(LSHP). Ky manifestim i madh po organizohet nën patronatin e Kryetarit të komunës së Prizrenit, Ramadan Muja. Po ashtu sot në “Shtëpinë e Bardhë” në Prizren është mbajtur edhe një Akademi solemne me rastin e kësaj dite të rëndësishme për popullin shqiptar. Prizreni sot i ka dhënë titullin ”Qytetar Nderi” personalitetit të njohur nga Shqipëria, Kudusi Lame. Ndërsa Rrjeti i Organizatave Shqiptare nëpërmjet në komunikate ka njoftuar se për sot kanë përgatitur aktivtete të shumta me rastin e kësaj dite.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora