E hene, 26.09.2022, 01:01 PM (GMT+1)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1956 - 1957

E diele, 19.08.2007, 01:03 AM


Ne sezonin e dyte te Champions, Reali perserit suksesin e vitit te meparshem duke mundur Fiorentinen ne finale.

 

 

Champions League - Sezoni 1956 - 1957

 

Ndeshjet paraeliminatore

 

Dortmund 4-10 Spora 4-3 0-7

Dinamo Bucuresti 4-3 Galatasaray 3-1 1-2

Slovan 4-2 Legia 4-0 0-2

Anderlecht 0-12 Man. United 0-2 0-10

AGF 2-6 Nice 1-1 1-5

Porto 3-5 Athletic 1-2 2-3

 

Raundi i pare

 

Man. United - Dortmund 3-2 0-2

CSKA Sofia 10-4 Dinamo Bucuresti 8-1 2-3

Rangers (ag)  3-3 Nice 2-1 1-2

Slovan 1-2 Grasshoppers 1-0 0-2

Real Madrid 5-5 Rapid Wien (ag)  4-2 1-3

Rapid 3-6 Crvena Zvezda 3-4 0-2

Fiorentina 2-1 Norrköping 1-1 1-0

Athletic - Honvéd 3-2 1-3

Real Madrid - Rapid Wien 2-0 2-3

 

Cerekfinale

 

Athletic 5-6 Man. United 5-3 0-3

Fiorentina 5-3 Grasshoppers 3-1 2-2

Real Madrid 6-2 Nice 3-0 3-2

Crvena Zvezda 4-3 CSKA Sofia 3-1 1-2

 

Semi Final

 

Crvena Zvezda 0-1 Fiorentina 0-1 0-0

Real Madrid 5-3 Man. United 3-1 2-2

 

Finalja

 

Real Madrid - Fiorentina 2-0(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora