E hene, 25.10.2021, 11:46 PM (GMT+1)

Kulturë

Liman Zogaj: Kur flaka behet flamuri

E premte, 13.03.2009, 08:37 PM


Liman Zogaj

KUR FLAKA BEHET FLAMURI

E kam nje shtepi
nje shtepi prej guri
nga zarri kur u dogje
lindi prape Flamuri .

E kam nje kala
nje kala prej shkembi
as shkrumbi as hiri
nuk e luajne vendi.

E kam nje fole
per zogjet shtegetar
ne Lladrocin rreze diellit
lule dhe behar.

E Kam nje Atdhe
mbeshtjellur me Liri
O, e kam nje Atdhe
nje Atdhe - Shqiperi(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora