E hene, 15.08.2022, 01:51 PM (GMT+1)

Mendime

Kastriot Myftaraj: Prokurori federal amerikan, që denoncon Zogbyn në një libër si aktivist të agjendës homoseksuale

E diele, 15.02.2009, 12:21 PM


Prokurori federal amerikan, që denoncon Zogbyn në një libër si aktivist të agjendës homoseksuale       

Nga Kastriot MYFTARAJ

Në vitin 2003, Alan Sears, ish- prokuror federal në SHBA dhe ish- zyrtar i Departamentit të Drejtësisë së SHBA, pra një njeri serioz sa më s’ bëhet, së bashku me gazetarin Craig Osten, botoi librin “Homosexual agenda”. Në këtë libër tregohet se si një konspiracion homosekualësh (gay dhe lesbikesh) në SHBA, kërkon ta vërë vendin më të fuqishëm të botës nën sundimin e asaj që quhet mafia e homoseksualëve, duke e bërë homoseksualitetin kulturën mbizotëruese në vend. Ky konspiracion është pjesë e atij që në analogji me Kominternin (Komiteti i Internacionales Komuniste) quhet Homintern, pra Internacionalja e Homoseksualëve. Alan Sears dhe Craig Osten, në librin e tyre i referohen një manifesti homoseksual siç është libri “After the ball”, i botuar në 1989 dhe që ka për autorë dy pederastë të quajtur Marshall Kirk dhe Hunter Madsen. Në librin “After the ball” paraqitet thelbi i agjendës homoseksuale, si një plan me gjashtë pika (f. 18 e librit, botimi anglisht):
1)Të flitet në favor të homoseksualëve (gay dhe lesbike) publikisht me zë të lartë nga individë me profil të lartë publik dhe organizata të shoqërisë civile.
2)Të portetizohen homoseksualët si viktima dhe jo si sfidues agresivë.
3)T’ u jepet mbrojtësve të homoseksualëve një kauzë e drejtë, pra homoseksualizmi të bëhet një fjalë e mirë si antifashizmi.
4)Të shfaqen homoseksualët si “të mirët” në shoqëri.
5)Të shfaqen kundërshtarët e homoseksualëve si të këqijtë.
6)Të mblidhen fonde për kauzën e homoseksualëve nga donatorët e rëndësishëm.
Këtë agjendë mund ta shikoni në veprimet e Erion Veliajt, i cili bën festa me meshkuj të veshur si femra, ose kur Erion Veliaj doli publikisht në mbrojtje të homoseksualëve që bënin seks në trotuaret anash Pallatit të Kulturës, duke terrorizuar familjarët që kalonin andej me fëmijë. Kur policia ndërhyri duke i shoqëruar homoseksualët në komisariat, Erion Veliaj, sipas agjendës homoseksuale i paraqiti homoseksualët si viktima, kur ata qenë agresorë ndaj publikut, ndërsa policët si agresorë. Agjendën homoseksuale mund ta shikosh në sjelljet e Edi Ramës, i cili zhvishet publikisht në një plazh në prani të fëmijëve, në një kohë që ka botuar shkrime ku trajton dilemën e vet homoseksuale në revistën sorosiane “Përpjekja”, të cilat i kam cituar në shkrime të tjera të miat. Agjendën homoseksuale mund ta shikosh dhe kur Edi Rama sjell në Shqipëri për të asistuar partinë e tij në zgjedhje një kompani publicitare amerikane, që drejtohet nga çifuti homoseksual Finkelstein, i martuar me një burrë. Sipas librit “Homosexual agenda”, John Zogby, i cili po bën një sondazh në Shqipëri me porosi të Top Channel, është në qendër të agjendës homoseksuale. Në libër shkruhet (f. 67): “Indoktrinimi që bëhet në shkollat tona (amerikane- K. Myftaraj) ka një efekt përcaktues në formësimin e mendjes së adoleshentëve tanë dhe qëndrimit të tyre në lidhje me sjelljen homoseksuale. Në 2001, Zogby International shpërndau një sondazh që tregonte se 85% e nxënësve të rritur të shkollave të mesme mendojnë se homoseksualët dhe lesbiket duhet të pranohen nga shoqëria, dy të tretat mendojnë që martesat e të njëjtit seks duhet të lejohen. Madje edhe 80% e nxënësve të krishterë evangjelistë mendojnë se duhet të hyjë në fuqi legjislacioni që ndalon fjalët publike kundër sjelljes homoseksuale".
Duket qartë që përfundimet e sondazhit të Zogby-t janë manipuluar për të influencuar mendësinë kolektive të amerikanëve. Qëndrimi pranues ndaj homoseksualëve (gay dhe lesbike) nuk është aspak në shifra kaq të larta në SHBA. Absurditeti i shifrave të dhëna nga Zogby kuptohet kur u atribuohet 80% të nxënësve të krishterë një qëndrim praktikisht mazokist, kundër bindjeve të tyre antihomoseksuale. Kjo është njëlloj sikur 80% e homoseksualëve të shprehen se janë pro ndalimit të shprehjes publike të mendimit nga vetë ata?! Është e qartë se fama e Zogby-t, i cili u ngrit si një meteor nga hiçi, është prodhuar nga Hominterni, si pjesë e agjendës konspirative homoseksuale. Një emigrant libanez si Zogby nuk e ka për gjë që të përdoret në skema të tilla, për të pasur sukses në SHBA. Zogby të ngjan me atë personazhin e Faik Konicës, “Zgjebon”. Në dritën e të dhënave të mësipërme, a nuk duket edhe më e besueshme për lexuesin fakti që kam sjellë unë në një shkrim të kaluar se sondazhi i Zogbyt në Shqipëri është bërë në komunitetin homoseksual të vendit? Një mister mbetet dhe pagesa e Zogbyt, se Top Channel që e ka porositur atë ka marrë kredi në së paku dy banka në Tiranë dhe kërkon që të marrë përsëri.
A thua Këshilli Mbikqyrës i Top Channel, ku bën pjesë dhe ndonjë humorist, po merr kredi për të paguar Zogbyn? Sondazhet e porositura kushtojnë shtrenjtë. Meqenëse jemi tek Top Channel, një pyetje për Sokol Ballën, zogbyanin më të madh në Shqipëri: A mund ta pyesë John Zogbyn se a ka qenë ndonjëherë i proceduar penalisht për ngacmim homoseksual ndaj fëmijëve kur ka qenë në Utica, ku konkurroi dhe për kryetar bashkie? Unë gjërat i them me dokumente, si libri i ish-prokurorit amerikan të përmendur. Le të pyesë njëherë Sokoli. Gjithsesi, unë uroj sinqerisht që sondazhi i Zogbyt të vërtetohet në zgjedhje se atëherë agjenda homoseksuale në Shqipëri do të avancojë dhe Hominterni do ta detyrojë Edi Ramën që të martohet me Erion Veliajn, dhe pastaj çifti të adoptojë Eduard Shalësin. Si do t’ i durojë këto gjëra Gramoz Ruçi që është burrë me namuz thuaj! (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora