E hene, 20.09.2021, 12:51 PM (GMT+1)

Lajme

Hajdin Islami: Shënohet 10-vjetori i Masakrës së Reçakut

E enjte, 15.01.2009, 07:12 PM


Personalitetet vendore duke bërë homazhe në Reçak.
Personalitetet vendore duke bërë homazhe në Reçak.
Reçak-Shtime, 15 janar 2009 - Me rastin e shënimit të 10 Vjetorit të Masakrës së Reçakut sot në lokalet e Shkollës së mesme “Naim Frashëri” në Shtime, Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe Kryeministri Hashim Thaçi si dhe personalitete të tjera marrin pjesë në Akademinë Përkujtimore për Masakrën e Reçakut. Po sot personalitete të shumta pritet që të bëjnë Homazhe dhe vendosje të kurorave dhe luleve në Varrezat e Kompleksit Përkujtimor në Reçak. Të gjitha aktivitetet po zhvillohen nën patronatin Naim Ismajlit, kryetari i Komunës së Shtimes.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora