E shtune, 04.02.2023, 04:09 PM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: “Ekskluzive” për shqiptarë

E diele, 04.12.2022, 05:52 PM


Sevdail Hyseni

Satirike

“Ekskluzive” për shqiptarë

Disa nga Bujanoci, sa janë të paparë,

Kanë një Restorant, super për shqiptarë!

Jo veç për shqiptarë, por edhe të tjerë,

Që presin në rend, për të hyrë në derë!

Po hyre brenda, në shenjë të respektit

Na vjen porosia, me lek të pushtetit!

Askush s’e mendon se në këtë Resort

Pas ushqimit vjen, qershia mbi tortë!

Si mos të vijnë, të mirat fantastike,

Kur janë në modë, lidhjet shumetnike:

- Për të zënë punë, praktikë profesionale,

Tender dhe projekte, të gjitha për lale!

I ndajnë përgjysmë, të mirat me radhë

Sidomos ata, që mrizojnë nën dardhë,

Kujt s’i ecin punët, mirë me partitë

Atje  n’Ekskluzive”, mbyllen llogaritë!

(Karikatura marrë nga interneti)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora