E merkure, 01.02.2023, 09:59 AM (GMT)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: "Le të qërohet"

E marte, 08.11.2022, 07:31 PM


Qazim Gjonbalaj, lindur në vitin 1948 në Vuthaj, ardhur në Shqipëri në vitin 1959 (11 vjeç), kishte mbaruar pedagogjiken dhe jepte mësim në Slanicë të Beratit. Më 13.4.1968 i shkruante E.Hoxhës se donte të riatdhesohej me arsyetimin formal për t’u kujdesur për prindërit. Letrës i lidhej edhe kërkesa e prindërve nga matanë kufirit. E pyetur, MPB përgjigjet më 29.5.1968, duke thënë se qëndrimi i tij politik nuk ishte i mirë dhe se duhej të riatdhesohej. Shënimi i bacë  Enverit ishte tipik: “Le të qërohet”.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora