E diele, 05.02.2023, 04:37 AM (GMT)

Mendime

Luan Kalana: Ja pse Evropa nuk e pranon Shqipërinë në BE

E merkure, 15.06.2022, 06:06 PM


Ja pse Evropa nuk e pranon Shqipërinë në BE

Nga Luan Kalana

-Një arkeolog polak me emrin Pjoter Dicek, një nga më të mirët e Europës, thotë: Në studimet e shumë Albanologëve Europianë e Amerikanë del se

…Gjuha Shqipe është ndër më të Vjetrat në Botë dhe më e vjetra e Europë.

…Populli shqiptar është diku tek 20 Milionë banorë në gjithë botën, dhe kjo nuk mund të pranohet kurrë nga BE.

…Në qoftë se Shqipëria hyn në BE, ka të drejtë të kërkojë dë msh përblim mbi 50 miliardë euro nga të gjitha shtetet që e kanë dëm.tuar dhe këtë SHBA e di, gjithashtu dhe motivi që e futi në NAT0.

…Në qoftë se Shqipëria hyn në BE, shumë shtete jo vetëm duhet të ndërrojnë historinë, por do fillojnë të copetojne token.

..Shqipëria është një komb me popullsi në mbi 5 vende të rajonit dhe detyrimisht harta demografike do të ndryshohet, kjo rrezikon vetë shpër.bërjen e BE.

..Duke patur popullsinë në moshë më të re në Europë 35-42 vjeç dhe krahun e punës së lirë, në një kohë 20 vjet gati 50% e gjithë industrisë Europiane transferohet në Shqipëri duke rezikuar vetë punën dhe si rrjedhojë do të ketë tensione në BE.

Është një nga arkeologët më të mirë në Europë ku ka mbaruar arkeologjinë në Varshavë, speciaIizim në Rusi, masterin në Hamburg dhe pjesëmarrës në gërmimet e Bosnjës ku dolën piramidat Ilire.

( Mare nga informacionet shkencore arkeolgjike boterore.-L.K.).(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora