E marte, 24.05.2022, 09:49 AM (GMT+1)

Mendime

Enver Bytyçi: Lulzim Basha e dinte fundin e vet

E hene, 09.05.2022, 07:14 PM


Enver Bytyçi:

Lul Basha e dinte fundin e vet. Jo nga reaksioni i Sali Berishes, por se amerikanet nuk do ia falnin mashtrimet qe u bente. Eskobar i ofroi ftese dhe u tha shqiptareve se mezi priste qe ta shihte Lulin ne Uashington. Por ishte rreng, sepse ai e dinte qe ish-kryetari i Partise Demokratike nuk mund te shkelte token amerikane.

Megjithate Lulzim Basha nuk u ndal ne misionin e tij per ta shkaterruar Partine Demokratike. E blindoi godinen me skenarin qe kjo parti te shfaqej ne syte e opinionit si parti e dhunshme. Grumbulloi arme ne zyren e vet, me qellim qe te vriste demokrate, nese ata do te hynin ne godine. Hodhi gaz lotsjelles te dhuruar nga Edi Rama, me qellim qe ta shkaterronte PD-ne!

Edhe kur dha doreheqjen, e beri kete me hilen e percarjes dhe shkaterrimit te kesaj partie. Ndersa tani po perdor oturake te tjere te Edi Rames per ta realizuar qellimin e mbrapshte te shuarjes se opozites!

Por Eskili thoshte se "kur e drejta tejkalohet, atehere kthehet ne te kunderten e vet"! Gjithcka eshte kthyer e do te kthehet ne bumerang. Keto qendrime te lexueshme pro regjimit tiran oligarkiko-kleptokratik te Edi Rames do ta forcojne opoziten ne masen e nje orteku politik!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora