E diele, 02.10.2022, 08:20 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Nexhi Spahiu

E merkure, 20.04.2022, 05:38 PM


Jusuf Zenunaj

NEXHI SPAHIU

Kur flet Nexh Spahiu

sikur fryen veriu,

çdo gjë rrëzon shtrëngata;

nuk dallohen dita, as nata !

Vallë, a mendon dot

thumbi ku i therë sot ?!

Plagë lë përjetë e mot

me gjykimin e tij

sikur t'ishte në mexhlis: "

Duhet t'i japim diçka Serbisë " !!!

Më 19 prill 2022(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora