E marte, 27.09.2022, 02:14 PM (GMT+1)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Hashashi “i dëmshëm në çdo pikëpamje”

E marte, 19.04.2022, 07:22 PM


Me kërkesë të Prefekturës së Korçës, pasi u studiua informacioni i Ministrisë së Punëve të Jashtme, me propozim të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Këshilli i Ministrave, me vendimin nr.178, datë 27.3.1931 anuloi lejen dhënë një subjekti për mbjelljen e hashashit, sepse prodhimi i kësaj bime konsiderohej “i dëmshëm në çdo pikëpamje”.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora