E merkure, 18.05.2022, 03:06 PM (GMT+1)

Kulturë

Mehmet Musa: Të bijtë e tu Kosovë ende janë gjallë!

E marte, 18.01.2022, 07:11 PM


Mehmet Musa

Të bijtë e tu Kosovë ende janë gjallë!

Jemi më të fortë se kurrë
Udbën titiste ta çarmatosim
Sado që ëdhtë e fortë
Urrejtja ndaj tyre eshtë mbarë në botë
Fitorja liria  eshtë e jona


Kosovë  kreshnike përballë çdo fortune
Atë botë dhe sot çëndrove si shkamb
Derdhe gjak ,dhe gjë s‘kurseve
Republikë shqiptare që ta fitojmë
I madh e i vogël besnik do qëndrojmë


Bijtë e tu kurë ranë dëshmorë
Ate ditë janari në Gjermani
Rinia e Kosovës për ta këndoj
DHe kënga e tyre në qiell jehoj
O Jusuf,Kadri e Bardhosh
SHqiptatët lidhën besë që,amanetin tuaj në vend do ta qojë.
Isniq, qershor 1982

Perkujtim me rastin e 40 vjetorit te renjes per Atdhe ne krye te detyres(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora