E marte, 04.10.2022, 04:24 AM (GMT+1)

Mendime

Artan Fuga: Shih, shih, mashtruesit, mbrojtësit e dhunës!

E enjte, 13.01.2022, 08:36 PM


Artan Fuga:

E mbyti me jastëk natën e martesës!

Shih, shih, mashtruesit, mbrojtësit e dhunës!

Në ndërtesë thotë ky tuafi që informon nuk u gjetën mjete të jashtëligjshme.

O Zot! Këtij i duhet mësuar filozofia e shkollës së mesme të natës!

Cfarë quhet mjeti i paligjshëm o tuaf! Mjeti i paligjshëm bëhet mjet dhune nga mënyra si përdoret dhe jo thjesht nga vetvetja.

Gruaja therri burrin me thikën e bukës. Policia bëri kontrollin në shtëpi dhe nuk gjeti mjet të paligjshëm!

Burri mbyti gruan me jastëk natën. Policia kontrolli në të gjithë shtëpinë dhe nuk gjeti asnjë gjë të paligjshme.

Por fiksi i zjarrit o tuaf nuk është tua drejtosh njerëzve në surrat, por për të fikur zjarrin! Se është njësoj si t'u drejtosh rrotat e makinës miletit dhe të thuash e bëra me mjete të ligjshme!

O pika logjikës juridike tënde o bir, bir!

Hiqni more dorë nga logjika e dhunës!

Jepni madje dorëheqje se na keni kthyer në primitivitet!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100044316375413(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora