E diele, 26.06.2022, 02:22 PM (GMT+1)

Mendime

Arbana Xharra: Pse nuk i besoj deklarates se Sali Berishes?

E enjte, 13.01.2022, 09:56 PM


Pse nuk i besoj deklarates se Sali Berishes?

Nga Arbana Xharra

Po ta kishte hallin e terroristeve Berisha shume kohe me pare do te kishte ngritur kete shqetesim, kur shqiptaret iu bashkuan Shtetit Islamik. Duhet rikujtuar se Berisha ka flirtuar me keto grupe, madje u ka dhene edhe pasaporta shqiptare pjestareve te Al Qaida-s.

Radikale kemi, jo vetem ne Kosove dhe Maqedoni por grupe te tilla radikale ka plote edhe ne Shqiperi. Radikalizmi vjen nga ligjeratat qe mbjellin jotolerance. Ka ende plote imame qe vazhdojne te ushtrojne kete mosdurim. Ne Maqedoni gjendja eshte me e rende ngase atje ne kete drejtim mungon qellimisht shteti.

Shume politikane shqiptare i instrumentalizojnë keto grupe per arsye votash e pushteti. Gje qe herdokur do tju dal bumerang.

Protestat jane instrument legjitim. Mirepo dhuna eshte mjeti qe duhet refuzuar.

Berisha ne kete moshe tashme nuk duhet te ve ne rrezik sigurine, partine dhe shtetin per shkaqe personale. Ai duhet ta bej luften e shpelarjes me SHBA -te dhe po ia doli te rehabilitohet do te ishte maksimalja. Tjerat besoj se e degradojne edhe me shume personalitetin e tij!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora