E marte, 31.01.2023, 07:39 AM (GMT)

Mendime

Enver Bytyçi: Liria nuk zhvillohet ne bunker, Lul!

E marte, 04.01.2022, 08:32 PM


Liria nuk zhvillohet ne bunker, Lul!

Nga Enver Bytyçi

Halli i demokrateve nuk eshte Sali Berisha, sic thote Lul Basha! Halli i demokrateve eshte Luli vete, sepse anetaresia e PD-se e di qe Berisha nuk ndryhet e mbyllet brenda me dyer e brava te blinduara! Nuk fshihet ne bunker per t'u ik demokrateve!

Halli i demokrateve eshte Luli vete, sepse asnje te ardhme nuk ka me kete kukull te George Sorosi-t, qe nuk guxon as Aleksander Vuciqin ta permende nga frika e Sander Sorosit!

Nderkohe:

Eshte hera e pare ne histori qe nje kryetar partie nuk njeh partine e vet. Kete po e ben Lulzim Basha!

Eshte hera e pare ne histori qe nje kryetar partie nuk iken, kur anetaresia e perze me vote! Kete e ben Lulzim Basha!

Eshte hera e pare ne histori qe nje kryetar partie mbrohet me forca te armatosura nga frika e anetaresise se tij! Kete e ben Lulzim Basha!

Eshte unike dhe e paprecedente qe kryetari i partise korrupton disa funksionare te emruar te tij dhe me keta mban peng partine e vet!

Eshte hera e pare ne histori kur nje kryetar partie ka per mision shkaterrimin e partise qe e drejton per llogari te biznesit te tij me pushtetin e narko-shtetit dhe organizata te tilla si George Soros! Edhe kete e ben Lulzim Basha!

Me daten 8 janar nuk proteston Sali Berisha, protestojne rreth 44 mije demokrate qe kane votuar shkarkimin e Lulzim Bashes, e te cileve Lulzim Basha nuk iu bindet! Prandaj ata do ta marrin Lulin per dore e do ta nxjerrin pertej hekurave qe po saldon rreth e rrotull partise se lirise!

Liria nuk zhvillohet ne bunker, Lul!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora