E shtune, 13.08.2022, 10:03 PM (GMT+1)

Kulturë

Pak gallatë fundvitëse: TPZ.al shpall Lulzim Bashën njeriun e vitit 2021

E enjte, 30.12.2021, 03:07 PM


TPZ.al ka shpallur njeriun e vitit 2021, Lulzim Bashën.

Merita të veçanta për:

*Humbës kronik zgjedhjesh: Pas humbjes së çdo palë zgjedhje, shpall luftë deri në fitore!

*Shkatërrimin e PD-së: U përpoq të vriste Sali Berishën, por vrau veten dhe partinë.

*Njeriu më i aftë në botë për të mbyllur parti: Nëse Edi Rama i dorëzon PS-në, ai e mbyll për një javë.

*Mashtrim në çdo situatë dhe rrethanë: Ka mashtruar 99% të njerëzve, që i kanë dalë përpara!

*Rini të përjetshme: Nuk ka lejuar asnjë thinjë të jetë e dukshme për publikun.

TPZ.al(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora