E merkure, 29.03.2023, 04:57 PM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Ribotohen dy libra të studiuesit Gjon Keka, për Hotin e Kastriotin

E diele, 12.12.2021, 09:27 PM


Pritja miqësore, e cila iu dha botimit të parë të librave të mi, e cila u shpërnda në disa kopje, më vendosi mua si autor nën detyrimin për të bërë gjithçka në fuqinë time për të risjellë sërish librat, me anë të këtij ribotimi të dytë të radhës.

Librat janë studime që i kushtohen dy figurave mbikohore të kombit tonë, atë të kryezotit dhe mbretit arbëror Gjergj Kastriotit dhe politologut, patriotit, profesorit e mendimtarit të thellë Prof. Mr. Ukshin Hotit.

Librat ribotohen në këtë nëntor të ftohtë për t'i sjell një ngrohtësi lexuesit dhe për ta bërë edhe më me kuptim nëntorin tonë të lavdishëm të ditës së flamurit dhe pavarësisë së Shqipërisë si dhe Kosovës sonë të lirë e cila po ndërtohet ngadal me anë të mbështetjes nga miqtë ndërkombëtar dhe aleatët e kombit tonë.

Librat mund t'i gjeni në Librarinë Artini-Toena dhe Librarinë Dukagjini në Prishtinë.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Gjon Keka: Gjergj Kastrioti e qante hallin e fatit të Arbërisë në vetmi Gjon Keka: Shqiptarët janë të apasionuar pas muzikës Gjon Keka: Dy telegrame - nga Ismail Qemali dhe Luigj Gurakuqi Gjon Keka: 578 vite nga ngritja e flamurit arbëror dhe shpalljes së pavarësisë Gjon Keka: Të shkruash histori në kurriz të tjetrit nuk mund të jetë profesionalizëm Gjon Keka: Garibaldi për Arbërorët Gjon Keka: A ia helmuan jetën Skënderbeut ata që gjoja i silleshin si mbështetës të tij?! Gjon Keka: 28 Nëntor 1912, zgjim i ëndrrës Kastriotiane për lirinë, flamurin dhe pavarësinë Gjon Keka: Formula e Pagëzimit, dëshmi e të folmes së gjuhës Arbërore Gjon Keka: Harta e vitit 476, shqiptarët janë pasardhës të drejtpërdrejtë të Ilirëve Gjon Keka: Arbëria ishte një vend me civilizim të hershëm Gjon Keka: Gjergj Kastrioti e nxirrte të keqen me rrënjë Gjon Keka: A e punoi dhe e ruajti simbolin e flamurit të pavarësisë nëna e Gjergj Kastriotit?! Gjon Keka: Gjergj Kastrioti dhe nëntori arbëror Gjon Keka: Gjergj Fishta në shtypin austriak, 1917 Gjon Keka: Arbërori (Shqiptari) i lashtë dhe Shqiponja me krahët e saj madhështore Gjon Keka: Mesjeta – epoka e artë e Skënderbeut dëshmon lidhjen me antikitetin Gjon Keka: Gravurë e rrallë e Gjergj Kastriotit, 1507 Gjon Keka: Hartë e rrallë me emrin e kryeheroit tonë Gjergj Kastriotit Gjon Keka: Ja se si janë shkruar e folur më parë ditët e javës, numrat dhe shumë fjalë të tjera shqipe

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora