E shtune, 03.12.2022, 06:34 AM (GMT)

Editorial

Nikoleta Kovaçi: Kuriozitet per takimin Escobar-Basha!

E enjte, 09.12.2021, 10:01 PM


Kuriozitet per takimin Escobar-Basha!

Nga Nikoleta Kovaçi

A ditet gja, Basha a i tha Escobarit; qe Shqipnia drejtohet nga nji portal?!

…qe shqiptaret ende jetojne ne cadra edhe pas 2 vjeteve nga termeti dhe edhe pse jane fale e marre miliona Euro per strehimin e tyne?

…qe shqiptaret mjekohen me ilace te skadueme dekada ma pare per covidin?

… qe shqiptaret nuk kane asnje dere ku te ankohen per abuzimin e tana levave te pushtetit me ta?

… qe vendimet qeveria i njofton me statuse FB?

… qe policia vret njerez mas shpine e ne prite?

… qe prokuroria vepron me urdhen qeverie?

…qe gjykatat nuk mbledhin dot nji trupe gjyqesore vec ne marrshin rojet?

… qe qeveria i ka vjedh zgjedhjet e 25 prillit?

…qe SPAK-u nuk ka hetue asnji kallezim penal te PD-se per perdorimin e makinerise  se pushtetit ne zgjedhje?

…qe jane hedh miliona Euro ne fushate me ble e shit votat e qytetarëve shqiptarë!

….qe per baterdine e shit-blerjes se votes Arbri asht ne burg e Pjerini ne boten tjeter?

… qe policia, prokuroria, qeveria e dreqi i mallkuem bashke e mbuluen ate ngjarje makabre me fshehje provash, faktesh e protagonistesh?

… qe shqiptarët nuk besojne ne vote dhe ne vertesine e saj se politika ua shet dhe ua tjeterson?

… qe shqiptaret jane ne nje lufte hakmarrjeje mes vedi per pazaret e droges, me leket e se ciles te fortet fitojne mandate me hy ne parlament?

… qe jane me dhjetera djem e burra ne kete vend te zhdukun pa gjurme e askush nuk heton per ta?

… qe shqiptaret nuk jane te zotet te qarkullojne neper kryeqytetin e tyne prej bllokimit te rrugeve, ndersa vrasesit e gjejne rrugen hapun sa here iu duhet?

… qe vrasesit jane te lire dhe te pafajshmit jane ne burgje?

…qe shqiptaret po largohen çdo dite nga vendi se nuk mund te perballojne korrupsionin galopant te qeverise dhe te te gjitha pushteteve?

…qe shqiptaret, kta te ketushmit, jane marre peng nga qeveria, meqe opozita i ban opozite opozites dhe pak qyqe zerave qe jane kunder gjithckaje te ndyre ne kte vend?

….etjjjjjjjj!(Vota: 5 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Frank Shkreli: 'Vlerat e përbashkëta' amerikano-shqiptare dhe vizita e Escobar në Tiranë Xhelal Zejneli: Shqiptarët dhe Senatori Bob Doll Frank Shkreli: Vlerat amerikane nuk kanë asgjë të përbashkët me vlerat e regjimit komunist të enver hoxhës! Blerim Latifi: Bob Dole - Monument i përjetshëm në memorien tonë historike Frank Shkreli: Jehona e veprës herotike e Adem Jasharit në diplomacinë botërore Frank Shkreli: Pushofsh në paqe Bob Dole - Miku ynë i shtrenjtë Frank Shkreli: Ambasadori William Walker - Punoni për kauzën që bashkon të gjithë shqiptarët Xhelal Zejneli: Qeverisja Vendore - Dështim i turpshëm Ndue Ukaj: Mësimet e Rugovës Frank Shkreli: Zonja Kim, prej sot nuk je më ambasadorja ime! Blerim Latifi: Trashëgima politike e Rugovës është vazhdimësi e mesazhit themelor të Rilindjes sonë kombëtare Gjergj - Bajram Kabashi: Populli Shqiptar dhe “Kali i Trojës” në jetën e tij! Frank Shkreli: At Anton Harapi dhe At Gjon Shllaku, viktima të barbarizmit më ekstrem komunist Blerim Latifi: Edhe një dimër i humbur shtrihet para nesh! Frank Shkreli: Djalli komunist nuk mund të bashkëjetojë me shenjëtorët, z. kryeministër! Gani Mehmetaj: A duhet ta festojmë a të mbajmë zi më 29 nëntor? Blerim Latifi: Mite mbi të cilat u legjitimua pushteti komunist në Beograd dhe në Tiranë Gani Qarri: Një komb, një festë dhe një urim për të gjithë shqiptarët! Blerim Latifi: 'A e di se ktu i thonë Shqipni' Xhelal Zejneli: Shpallja e Pavarësisë - Akt me rëndësi historike

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora