E hene, 05.12.2022, 03:32 PM (GMT)

Kulturë

Blerim Latifi: 'Çka mund të mësojmë sot nga Hegeli?' tek Bard Books

E merkure, 17.11.2021, 07:18 PM


Në Panairin e Librit në Tiranë, i cili është hapur sot, librin tim "Çka mund të mësojmë sot nga Hegeli?" e gjeni tek stenda e shtëpisë botuese "Bard Books".

Filozofia dhe kultura e librit, qysh nga lindja e tyre, kanë qenë bashkëudhtare të pandashme dhe ky rrugëtim i tyre vazhdon edhe sot. Për ta mbajtur gjallë dhe të fortë shpirtin kritik. E bashkë me të edhe lirinë, vlerën më sublime të qenies njerëzore.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora