E marte, 29.11.2022, 12:23 PM (GMT)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: Kam me pasë nevojë për Zeqirin!

E enjte, 11.11.2021, 12:00 PM


Nga Fritz RADOVANI:

KAM  ME  PASË  NEVOJË  PER  ZEQIRIN !

Me 22 Dhjetor 2013…

I dashtun Zeqir!

Me daten 25 Dhjetor do të shperndaj këte Thirrje.

Po pate vrejtje i mirëpres!

Shumë shndet Fritzi.

Përgjegje:

Zeqir Lushaj <zeqirlushaj@msn.com>

Dec 22, 2013, 1:05 PM

cleardot

cleardot

cleardot

E mrekullueshme, zotni Fritz.
Të falenderoj per konsideraten (që don mendimin tim).
Shpërndaje në të gjitha gazetat e portalet on-line shqiptare.

Pa perjashtim.

Është ajo që Kombi ka nevojë ma shumë se kurrr sot.
Miku yt,
Z. L.

Nga Fritz RADOVANI:

AT  SHTJEFEN  GJEÇOVI O.F.M.

At SHTJEFEN GJEÇOvi

NË vitin 2014 ban 85 vjet qË e vranË TraDhËTarËT...

Vllazen e Motra ShqiptarË !

NË prag TË 85 vjetorit Të vrasjes së kËtij martiri i baj thirrje tË gjithË BashkatdhetarËve qË kanË humbË njerzit e tyne tË dashtun...

TË Falin gjaksorËt ...

tË ulen pranË atyne oxhaqeve TË nderuem dhe rreth sofrave si vllazen...

Ju lutem, Duejeni Flamurin e Gjergj Kastriotit!

Nder Male janË Çerdhet e shqipeve !

Mos i ngujoni brè, burrat e atyne bjeshkëve...

Shqipnia nuk mund tË rindertohet pa Faljen

dhe pajtimin tuej!

Ja, çka tha At mati prennushi para pushkatimit:

“jam i pafajshem, po vdes nË krye tË detyrËs s’eme.

rrnoftË krishti mbret, rrnoftË papa, rrnofshin katolikËt, rrnoftË shqipnia !

ua baj hallallË gjyqit dhe ata qË do tË shtijnË mbi trupat tonË tË pafajshem.” (Arkivi MPM, Dosja 1302)

KlerikË tË tË gjitha besimeve !

Drejtoni dhe ndihmoni edhe Ju, shoqatat e grupet

qË punojnË per faljen dhe pajtimin e gjaqeve !

Ju lutem, nana e motra me futa të zeza...

Hapni rinisë dyertë e ngujueme nder shula...

fëmijët kanë nevojë me mësue dhe me luejtë !

Banje këTe veper Atdhetare e fetare në vitin e

85 të vrasjes së MARTIRIT at shtjefen gjeçovi !

Me respekt e shpresë...

Melbourne, dhjetor 2013...(Vota: 5 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora