Zemra Shqiptare

  http://www.zemrashqiptare.net/


Kozeta Zylo: Loti im godet pa meshire perdhunuesit serbe ndaj motrave te mia te Kosoves

| E shtune, 30.10.2021, 01:47 PM |


#RallyForHerJustice

Pikat tona të lotit jane proteste per drejtesine boterore qe hesht per perdhunuesit dhe kriminelet serbe te udhehequr nga Hitleri i Ballkanit sllobodan milloshevic ndaj motrave tona te Kosoves Vasfije Krasniqi Goodman, Shyrete Tahiri Sylejmani, 20.000 grave dhe vajzave ne Kosove si dhe 50.000 te tjerave ne Bosnje-Hercegovine, Kroaci.

Loti im eshte i nje gruaje, nene, gjysheje, pena e se ciles s'do te hesht kurre per te goditur pa meshire perdhunuesit ne lufte qe quhen ne baze te konventave nderkombetare kriminele lufte.

Nga protesta paqësore me moton “Rally for her justice”, e organizuar nga z.Mark Gjonaj Këshilltar në Bashkinë e Nju Jorkut i cili është në ballë të këtyre protestave dhe udhëheqës i tyre.

Photo Credit: Olsi Beçi