E diele, 16.01.2022, 07:37 PM (GMT)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Desanti i Kompanisë 4000

E hene, 25.10.2021, 05:00 PM


Desanti i Kompanisë 4000

Nga Kastriot Dervishi

Tre foto nga jeta e desantit të lirisë, Kaso Shehu (1918-1989), i dënuar dy herë nga regjimi komunist dhe që vuajti 20 vjet, 7 muaj, 19 ditë burgim. Fotoja ku duket i veshur me rroba ushtarake i takon datës së arrestimit, më 26.7.1951. E fundit është pak muaj para vdekjes në Repartin nr.305 Përparim, Sarandë. Këta ishin në anën e duhur të historisë.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora