E enjte, 23.03.2023, 02:42 AM (GMT)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Gravurë e rrallë e Gjergj Kastriotit, 1507

E shtune, 16.10.2021, 05:44 PM


Gravurë e rrallë e Gjergj Kastriotit (Skënderbeut)

Nga Gjon Keka

Gravurë e rrallë e Gjergj Kastriotit me simbolin e tij të Shqiponjës.

Gravura është realizuar në vitin 1507 - S.G., bazuar në kronikat e kohës.

[Gjon Keka](Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Gjon Keka: Hartë e rrallë me emrin e kryeheroit tonë Gjergj Kastriotit Gjon Keka: Ja se si janë shkruar e folur më parë ditët e javës, numrat dhe shumë fjalë të tjera shqipe Gjon Keka: Nxjerrja e dokumenteve historike nga arkivat dhe bibliotekat e shteteve europiane Gjon Keka: Gjergj Kastrioti apologjet i parë i mbrojtjes së prejardhjes së tij iliro-arbërore Gjon Keka: Ideali dhe Patriotizmi - Gjergj Kastrioti shembull i përhershëm për brezat Gjon Keka: Gjergj Kastrioti - busulla e orientimit dhe Tempulli i bashkimit të kombit Gjon Keka: Simbolet që përdori principata e Kastriotëve Gjon Keka: Skënderbeu dhe historia e tij si një Akademi Gjon Keka: Leo Freundlich miku i madh i kombit tonë Gjon Keka: Vula e vogël apo sekrete e Gjergj Kastriotit Gjon Keka: Gjergj Kastrioti ynë - Hero dhe mbret i pavdekshëm i Arbërisë europiane Gjon Keka: Humanistët e famshëm arbërorë Gjon Keka: Historia e Gjergj Kastriotit është nga më të rëndësishmet që kemi si komb Gjon Keka: Si e mori emrin apo titullin ''Skënderbe'', Gjergj Kastrioti ynë Gjon Keka: Tri kurorat e Gjergj Kastriotit Gjon Keka: Gjergj Kastrioti i vetmi burrë-shteti që e bëri me famë Arbërinë e tij Gjon Keka: Nuk bëhet e shkruhet historia nga shpella apo rehatia e kolltukut Gjon Keka: Gjergj Kastrioti ka folur dhe shkruar gjuhën iliro-arbërore Gjon Keka: Më 21 Maj të vitit 337 vdiq Perandori dardan Konstantini i Madh Gjon Keka: Ditëlindja e Arbërorit më të madh

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora