E shtune, 22.01.2022, 05:09 PM (GMT)

Mendime

Nikoleta Kovaçi: Jena i vetmi vend i Europes qe ne krye te shtetit kena djalin e nje personi qe ekzekutoi njerez me firme!

E merkure, 13.10.2021, 05:55 PM


Jena i vetmi vend i Europes dhe ndoshta edhe i botes qe ne krye te shtetit kena djalin e nje personi qe ekzekutoi njerez me firme!

Nga Nikoleta Kovaçi

Nuk po fajesoj djalin ne kte rast, ama minimumi i rregullave njerezore qe mund te kishte mbi kete toke asht qe ky njeri mos te ishte kurre ne nje funksion publik! Pra, edhe nese do ta perzgjidhte lloji i tij, siç ndodhi, ai per hir te atyne njerezve te vrare nga firma e babes se tij, kurre nuk duhej te ishte i angazhuem!

E ky djali nuk asht i vetem! Na kena edhe firmetarë qe jane dhe madje me angazhime konkrete! E madje gjenden edhe ne poste te nalta edhe ne aktivitete te ethshme publike! Dhe populli i mbeshtet, i voto, iu shkon pas! Besoj asnje popull tjeter ne glob nuk e ban kte maskarade ndaj gjakut te vet...

Tani lind pyetja; Yuri Kim i di k’to gjana apo s’ja ka thane ndonjehere ndokush?!(Vota: 8 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora