E shtune, 25.09.2021, 05:11 PM (GMT+1)

Mendime

Klajd Kapinova: Trump - Çfarëdo që Biden trajton politikisht brenda dhe jashtë SHBA-së, kthehet në M**

E marte, 14.09.2021, 06:00 PM


“Çfarëdo që Biden trajton politikisht brenda dhe jashtë SHBA-së, kthehet në MUT” – Presidenti Donald J. Trump (Alabama, Gusht, 2021)

"Kombi ynë i detyrohet përgjithmonë marinsave trima, që bënë sakrificën përfundimtare sot. Dhe ne kujtojmë gjithashtu afganët e pafajshëm, që vdiqën pa nevojë. Joe Biden, tani ka mbikëqyrur ditën më vdekjeprurëse për trupat amerikane në Afganistan, në më shumë se një dekadë, dhe krizën përkeqësohet nga ora në orë. Ne duhet të hedhim poshtë gënjeshtrën e bërë nga një president i pacipë, se ky ishte i vetmi opsion për tërheqje. Ky është produkt i dështimit katastrofik të udhëheqjes së Joe Biden. Tani është dhimbshëm e qartë, se ai nuk ka as vullnet as kapacitet për të udhëhequr. Ai duhet të japë dorëheqjen." –   Senatori Prof. Josh David Hawley, republican, avokat nga Missouri

Nga Klajd Kapinova

Biden duhet të gjykohet nga Gjyqi Ushtarak për trathti ndaj SHBA-së

Ish-komandanti i Mbretërisë së Bashkuar në Afganistan, koloneli Richard Kemp, tha se: “Joe Biden duhet të Gjykohet, jo të dënohet teorikisht. Presidenti Joe Biden si Komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Amerikane nuk duhet të fajësohet, por përkundrazi të shkoj në Gjykatën Ushtarake, për dorëzimin e turpshëm të SHBA-së para terroristëve talebanë. Ai duhet gjykohet për Trathti Ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Unë nuk e them këtë lehtë dhe nuk e kam thënë kurrë për askënd tjetër, për ndonjë udhëheqës tjetër në këtë pozicion. Njerëzit kanë folur për fajësimin e Presidentit Biden.”. Kështu i tha koloneli Kemp, drejtuesit të Fox News Mark Levin, në një intervistë direkte, me analistin konsitucionist, në programin e tij: “Life, Liberty & Levin”.

Republikanët në Kongres dhe Senat akuzojnë Biden se i ka duart me gjak

Republikanët e Kongresi Amerikan, në një prononcim për mediat më 24 gusht 2021, deklarojnë, për armatimet amerikanë që kanë ra në duart e terroristëve radikal islamik taleban dhe Al Qaides: “Talebanët, kanë në dorë sot 85 billion dollarë nga materialet ushtarake, ku midis tyre janë 75 makina moderne ushtarake, mbi 200 aeroplanë dhe elikopterë si fjala e fundit e shkencës ushtarake, 600,000 armë të vogla moderne plus sniper, që përdorin ushtarët amerikanë.  Gjithashtu ata kanë më shumë Blackhaëk se 85% e vendeve të ndryshme të botës. Pra, ata kanë më shumë elektoperë të kushtueshëm, se asnjë shtete tjetër i botës, kjoshin këto edhe antarë të NATO-s. Talebanët dhe Al Qaida, kanë në dorë të gjithë aparaturat moderne elektotronike amerikane, që janë përdorur cdo ditë nga ushtarët amerikanë tesh 20 vjet. Ata kanë në dorë aparatura dhe informacione elektronike moderne, që janë fjala e fundit e shkencës ushtarake, të cilat përdoren për ID dhe etj. Ata kanë në dorë listën dhe informacione të plota për të gjithë afganistanët, që ndihmuan trupat amerikane për 20 vjet në Afganistan.

Biden dhe administrate e tij nuk ka plane për të nxjerrë jashtë Afganistanit të gjithë armatimet moderne të ushtrisë ameirkane me të shtrenjtat në botë. Tashmë të gjithë këto armatime janë në duart e talebanëve. Biden, nuk e di se cfarë janë këto armatime, të cilat ai ia lanë talebanëve terroristë dhe Al Qaides, që kontrollojnë sot gjithë Afganistanin dhe Kabulin. Të gjithë këto armatime amerikane, do të përdoren nga grupet terroriste, për të vrarë ushtarët amerikanë dhe afganistanët, që ndihmuan ushtrinë amerikanët për 20 vjet me radhë. Biden, gënjen kur thotë se cdo gjë është në rregull, situata është nën kontroll etj. Ai po vijon të gënjej Kongresin, Senatin dhe popullin amerikan. Ky është turpi i tij i radhës. Afganistani ra, sepse ra Biden, para popullit afgan, amerikan, Kongresit, Senatit dhe mbarë njerëzimit, që na shikojnë ne sot.”

Dhe kostot janë edhe më të mëdha, përsa i përket jetës së njerëzve të humbur në luftë. Deri tani ka pasur mbi 2,500 vdekje nga ushtria amerikane në Afganistan dhe gati 4,000 kontraktorë të tjerë civilë amerikanë të vrarë në rrethana të ndryshme. Kjo zbehet nëse tregohen shifra të tjera, si: 69,000 të vrarë nga radhët e policisë ushtarake afgane, 47,000 civilë të vrarë, dhe plus 51,000 luftëtarë të vdekur të opozitës (talebanë).

Biden rrencak serial, që nuk skuqet para amerikanëve

Politikani më i keq e i deshtuar këtu në SHBA, është gënjeshtari më i madh në historinë e politikës së SHBA-së i pandreqshmi Joe Biden. Ai ka interesa politike kalimtare me shtetet e varfëra dhe puthadore të tij si Kosovën e otomanit Albin Kurti dhe Shqipërinë. Sleepy Joe ia kalon në nivele shumë të larta gënjestarëve politikanë amerikanë vëllezërve të tij “demokratë” Jimmy Carter dhe Barack Hysen Obamës.

Që nga viti 2012 dhe deri tani familja e tij për interesa bisnesi ka bërë në rrugë të paligjshme dhe me konflikte interesi miliona dollarë në Ukraninë me kompaninë ukrahinase të gazit Burisma…

Ai gënjeu hapur popullin dhe mediat amerikane, kur tha se nuk ka dijeni për bisnesin e djalit të tij. Më vonë nga media doli se ai kishte me qindra foto dhe biseda me pjesëtarë të kompanisë Burisma, me të cilën punonte djali i tij Hunter Biden, që paguhej me shifra astronomike në $120,000 në muaj dhe mbi 1,500.000 dollarë në vit.

Kohët e fundit agjencia britanike e informacionit Reuters (1851), ka zbuluar se Joe Biden, ka telefonuar dhe kërcenuar kolegun e tij ish Presidentit e Afganistanit Ashraf Ghani më 23 korrik 2021, bisedë e cila po mbahet e fshehur dhe larg popullit amerikan nga Shtëpia e Bardhë.

Rikujtojmë nga historia, se kur kur media përmes një agjenti informator si përgjues i fshehtë, zbuloi telefonatën e Presidentit Trump me Presidentin e Ukrahinës ai dhe Shtëpia e Bardhë menjëherë e ka bërë publike të gjithë telefonatën, pra bisedën midis dy presidentëve, duke e botuar atë edhe në faqen zyrtare.

Kjo gjë nuk po ndodh sot me idhullin e mediave dhe Bib Tech gënjeshtarin e papërgjeshëm Joe Biden. Media amerikane Fake “News” si: CNN, The New York Times, Washington Post, USA Today, Daily News etj., kanë heshtur dhe kritikuar agjencitë e tjera pse ka nxjerrë në shesh telefonatën e Bidenit me ish Presidentin dezertor të Afganistanit.

Historia përsëritet në SHBA dhe më saktë në Shtëpinë e Bardhë. Presidenti Trump vetëm pse telefonoi Presidentin e Ukrahinës nga demokratët e Kongresit Amerikan u akuzua se ai e ka “kërcënuar” atë duke i “thënë”, që të investigoj korruptionin e familjes së Joe Biden.

Krerët krysorë fanatikë dhe anti-Trump të Kongresit, me në kryekomunisten Nancy Pelosin e “shkarkuan” Presidenti Trump dhe e kaluan çështjen në hapin tjetër drejt Senatit të kontrolluar nga republikanët, të cilët e hodhën poshtë me përbuzje këtë gjyq fallco të turpshëm politik, pa fakte dhe prova.

Në këto ditë të shtatorit, provat ndaj Joe Bidenit janë bindse dhe me shumicëm por Kongresi i kontrolluar nga hipokritët “demokratët”, nuk do që të filloi proçedurat për shkarkimin e tij. Media gënjeshtare Fake “News” asokohe kërkoj që Trump të shkakohet, kurse tani po ajo media po hesht si gur varri për Bidenin e tyre marionetë.

Në SHBA po përdoren dy standarte “drejtësie”, të cilët po irritojnë dhe zemërojnë me të drejtë edhe më shumë popullin amerikanë.

Gjatë vitit 2008-2016 politika e deshtuar e administratës Obama – Biden 2 dhe me Sekretares së Shtetit Hillary Clinton, largoi përfundimisht trupat amerikane nga Iraku, duke krjuar me vetëdije një vakum, që u mbush shumë shpejt në terren nga grupet terroriste radikale islamike, si: Al Qaida, ISIS, etj., të cilët së bashku krijuar shtetin prej kartoni të Kalifatit Radikal Islamik, me prioritet zbatimin e Ligjit e Inkuizicionit të Sheriatit kur’anor.

Zoti dhe vota plebishitare e popullit amerikan kundër Hillary Clinton, mrekullisht solli në pushtet patriotin dhe njeriun e suksesshëm Donald J. Trump.

Fatmirësisht ardhja e tij në Presidencë, solli për një kohë të shkurtër shkatërrimin apo zhdukjen përfundimtare nga faqja e dheut të shtetit radikal islamik - Kalifatit dhe zhdukjen në themel të ISIS në Iraq dhe Siri, duke risjellur lirinë e ëndrruar të popujve të atjeshëm muslimanë, që po vuanin nga Burqa dhe Ligji i Sheriatit, i vendosur me dhunën e armëve vrastare asokohe nga ISIS. Duke mos qenë politikan i mirëfilltë, Presidenti Trump mbajti kështu fjalën para botës dhe popullit amerikan.

Ky grup terrorist u krijua dhe zgjerua me ndihmën e rrjeteve sociale të kontrolluara nga Big Tech, Facebook, Twitter, YouTube, Google etj., të cilët u krijuan atyre kushtet e mundsi organizimi dhe rekrutimi masiv të luftarëve radikal islamik nga shtete të ndryshme të botës islame. Edhe pse rekrutet jetonin në disa shtete Europë Perendimore dhe SHBA si shtetas të këtyre vendeve, për hir të islamit dhe radikalizimit të tyre nga propaganda e ISIS në rrjetet sociale ata shtuan radhët e luftarëve shumë shpejt.

New York Post boton vazhdimisht 5 -10 gënjeshtra ditore të Bidenit

Mediat bashkëkohore të pavarura amerikane, si: Blaze Media (2018), Newsmax (2014), One America News Network (OANN, 2013), InfoWars (1999, Alex Jones), Fox News, etj., pothuajse çdo ditë botojnë me gojë, fjalime, shkrime dhe intervista të ndryshme të Bidenit, ku ai del gënjeshtar i mirëfilltë 50-vjeçarë, kur fatkeqsisht ishte senator, zv/president dhe sot në vitin 2021 si fatkeqsi kombëtare.

Këto i di gjithë populli amerikane, ndërsa në trojet etnike shqiptare si Shqipëri dhe Kosovë mediat e majta globaliste, sikurse papagalli qeveritar amerikan Zëri i Amerikës në gjuhën shqipe (VOA), bëjnë propagandë me përkthime të fabrikuara në studio pro O-Biden 3, duke i mbuluar korrupsionin e familjes dhe paaftesinë idiote diplomatike ndërkombëtare të tij.

VOA e di se në media po diskutohet rasti i dy “afganëve” apo më mirë të shprehem dy talebanëve, që kanë penetruar mjeshtërisht me gënjeshtra deri në SHBA me aviona amerikanë, sepse amerikanët apo zyrat e emigracionit nuk dijnë ende se ke kanë lejuar të hyjnë në Amerikë. VOA nuk i dha asnjë lajm kanalit privat televiziv Top Channel, për këtë skandal të ri të administratës së papërgjeshme të O-Biden 3.

Kushdo tashmë e shikon nga afër, se sa “lajme” reale u fshihen me qëllim dhe paramendim shqiptarëve naiv, që besojnë si miopë, se fluturon gomari apo se çdo gjë që vjen prej SHBA-së është e vërtetë dhe jo Fake News.

VOA për 4 vjet më radhë nga viti 2016-2020, ka njoftuar apo propaganduar shumë keq për Presidentin Donald J. Trump, duke lexuar “lajme” fallco prej kanaleve dhe gazetave ultra të majta komuniste dhe socialiste “demokrate” amerikane. Ajo tani po bën propagandë pozitive me gënjeshtra të trasha pro administratës O-Biden 3, sikurse bëri me fanatizëm për 8 vjet me ish Presidentin dhe zv/Presidentin socialkomunist Obama-Biden 1 dhe 2.

Shqiptaret, duhet t’a fiksojnë në mendjen e tyre naïve dhe shpesh sherrbudall, se politika e jashtme amerikane nuk behet me perralla miqësh apo armiq, por vetem me interesa dhe për interesa të shtetit tonë.

Biden, është gati të njoh qeverinë e re terroriste radikale islamike talebane, që e zbythi me turp me forcën e armëve nga Afganistani brenda 8 muajve. Ai vazhdonte të gënjente popullin amerikanë, pasojat e se cilës ishte edhe vrasja nga talebanët e pabesë dhe ISIS të 13 ushtarëve amerikanë.

Me trathëti i vetëquajturi komandanti i ushtrisë amerikane Biden i dhuroi me kënaqsi 85 billion dollarë paisje moderne ushtarake talebanëve të dashur të tij. Kurrë nuk ka qenë Amerika me e poshtëruar se në 8 muaj të administratës anti-kombëtare të O-Biden 3.

Biden dhe liberalët europian të BE duan bisedime me terroristët talebanë

Një “gazetare” propagandiste e VOA në gjuhën shqipe, i tha TV shqiptar Top Channel, se administrata Biden po shikon se si do të sillen talebanët dhe do të shikoj mundsinë e njohjes së qeverisë re të tyre.

Këtë idiotësi frikacakësh e ka shprehur edhe kryeministri britanik Boris Johnson, ndonëse ai po ndesh kundërshtimin edhe të partisë së tij. Britanikët, qendruan në Afganistan 20 vjet dhe tani duan të ulen në tryezen e bisedimeve me terroristët radikalë islamik, që po vendosin në vend Ligjin Musliman të Sheriatit, që kthen automatikisht në skllevër dhe burg fetar vajzat dhe gratë muslimane afgane.

Talebanët erdhën në pushtet me forcën e armëve dhe jo me vota demokratike. Si mund t’i kërkosh shtetëve të botës së tretë pazhvilluara si Shqipëria dhe Kosova etj., të ecin drejt rrugës së vërtetë demokratike, kur liberalët e Britanisë së Madhe dhe socialkomunisti Joe Biden në SHBA duan të njohin talebanët në një kohë që ata vetë qëndruan së bashku në një dhogore lufte për 20 vjet, kundër terroristëve taleban në Afganistan!?

“Demokratët” amerikanë të Joe Biden dhe Nansy Pelosit, kanë lënë apo braktisur në shkretëtirat e Afganistanit mbi 40,000 qytetarë kontraktorë dhe mijëra familje amerikane. Ata janë sot në duart e talebanëve Al Qaides, ISIS etj. Fëmijët amerikanë, vajzat amerikane, gratë amerikane janë nën kërcënimin e vazhdueshëm me vdekje, sepse Biden iu mbush mendja të largoj më parë ushtrinë amerikane se sa qytetarët amerikanë nga ai vend i konflikteve dhe lutrave fetare islame civile të vazhdueshme. Amerika u mundua t’i bëj njerëz ata, por ata nuk duan.

Ky është rasti me i turpshëm në të gjithë historinë e lavdishme të SHBA-së. Kjo ishte trathtia kombëtare e Bidenit, e cila e vë SHBA dhe Sigurinë Kombëtare të saj në një risk dhe shenjestët të madhe të ekspozuar ndaj terrorizmit ndërkombëtarë.

Kosova dhe Shqipëria muslimane vendstrehim i talebanëve

Të parët që njoftuan publikun shqiptaro amerikane për rastet e shumta të talebanëve, që kanë penetruar me djallëzi në aeroplanët amerikanë, duke u shtirë si punonjës të qeverisë afgane, u lajmërua më parë nga mediat amerikanë. Mediat shqiptare dhe qeveritë e tyre bënë të paditurën. Me Biden sot bota, SHBA, Shqipëria dhe Kosova është më e pasigurtë dhe e ekspozuar para terrorizmit radikal islamik.

Nga ana e tjetër, askush në Shqipëri nuk proteston, për dergimin e afganëve apo talebanëve me hije dyshimi në Kosovë. Kjo është dergesa e fundi, që është zbuluar aksidentalisht nga media. Natyrshëm lind pyetja retorike: Sa “afganë” mund të ketë në Shqipëri dhe Kosovë!? Ku janë shqiptarët e vërtetë organizatat apo partitë e djathta që heshtin si gur varri tesh 30 vjet për shumë raste negative antikombëtare, që kanë bërë politikanët e majtë dhe “të djathtë” të vetëquajtur shqiptarë!?

Ky fakt i turpshëm është zbuluar nga mediat e majta pro O-Biden 3, sikurse është NBC, e cila është penduar se ka nxjerrë një sekret, që e vë në pozitë të vështrirë administratën e gafave dhe gënjeshtrave të idhullit të tyre të pavetëdishëm fizikisht dhe mendjerisht. Sa “afganë” të tjerë ka atje, që mund të jenë transferuar apo derguar herë pas here në Shqipëri apo Kosovë, me arsyetimin idiot sepse janë muslimanë dhe duhen strehuar në shtetet muslimane shqipfolëse.

Shqipëria dhe Kosova nuk janë zyrat e CIA-së

Gënjeshtrat e njëpasnjëshme të administratës Biden, nuk kanë të sosur. Rrenë mbas rrene, ai nuk mban mend rrenat e mëparshme. Ata po gënjejnë edhe aleatët e NATO-s, të cilët me këtë tërheqje të papritur nga Afganistani i lanë në baltë e i ekspozun para rrezikut të terroristëve radikalë islamikë talebanë, ISIS dhe Al Qaides, që veprojnë në Afganistan, të cilët kohët e fundit janë zgjeruar në numër dhe armatosur më armët më modene në botë. Kjo falë bujarisë së Bidenit, dhe duke përfituar nga paaftësia mendore diplomatike e Bidenit.

Për të justifikuar vetën ai dhe administra thotë se “afganët” po dergohen në Kosovë për verifikim të mëtejshëm. Kushdo këtu në SHBA dhe atje në Kosovë dhe Shqipëri e kupton gënjeshtrën e radhës dhe hedhjen pluhur syve naivëve amerikanë dhe shqiptarë. Si ka mundësi që Kosova dhe Shqipëria të kenë agjencitë e zbulimit anti-terrorist më të zhvilluar se vetë SHBA!?

Sherbimet sekrete të zbulimit në Shqipëri dhe Kosovë, nuk ishin në gjendje të zbulonin ose të parandalonin shkuarjen e qindra dhe mijëra radikalë islamik shqiptarë në luftrat apo xhihadin islamik në Iraq dhe Siri, të cilët nga ekstremistët atje u përdoren si mish për top, të ndihmuar edhe nga shteti turk, ku ata hynë dhe dolën sa herë që deshtën.

Këto dy shtete shqipfolëse muslimane, nuk kanë aftësinë për të zbuluar dhe informuar SHBA, por është e kundërta, sepse gjithnjë Amerika dhe agjencitë e zbulimit të saj kanë informuar Shqipërinë dhe Kosovën, për rekrutët e shumtë muslimanë shqiptarë me gjithë familjet e tyre, që janë bërë ushtarë xhihadist për llogari të ISIS, Al Qaides etj.

Si mund t’i verifikojnë, zbulojnë apo investigojnë “agjentët” sekret të zbulimit në Kosovë apo Shqipëri “afganët”, që vijnë apo transferohen nga SHBA-ja në Prishtinë apo Tiranë, kur ata nuk kanë takatin e Mbretit, shkollën, teknologjinë e zbulimit, specialistë, përkthyes profesionistë të kodeve terroriste, fonde, aftësi, agjente e brendshem apo informatorë të fshehtë me pagesë (mercenarë) nga bota arabe dhe deri në Afganistan etj., për të kryer këtë detyrë.

Të gjithë e dijnë se sa të besueshëm janë agjentët “sekretë” kosovarë dhe vetë ish Ministri i Brendshëm (në kohën e ish Kryeministrit Ramush Haradinaj), me pabesi tipike arnaute i dergoj të paketuar me aeroplan 4 turq kundërshtarë të diktatorit radikal islamik Erdoganit. E ata turq vëllezër të kosovarëve nuk ishin terroristë, por mësues shkolle.

Dhe Amerika tani po i sjell apo dorëzon në besë “afganët” tek këto “specialistët” arnautë mercenarë, që herë punojnë për Erdoganin dhe herë kushedi se për kë dreqin punojnë…

Nuk është e habitshme, nëse një ditë të dëgjojmë se këto “afganë” i janë dorëzuar për disa formalitete rutinë verifikimi talebanëve nga shërbimi “sekret” i Ministrisë Otomane Kurti 2!!!

Administrata e paaftë Biden e rafinuar vetëm për politika dhe veprime të këqija, duke e parë se po keqpërdor dashurinë dhe respektin e madh, që kanë shqiptarët për SHBA, po mundohet të shkarkojë të keqen e saj dhe kthej këto shtete në strehimore të njërëzve terroristë, për të cilët ata vetë bëjnë sikur luftojnë apo fundi i fundit dyshojnë!!!

Kjo situatë e frikës dhe krizës së thellë me paaftësi diplomatike amerikane tesh 9 muaj, nuk u krijua nga Shqipëria dhe Kosova, por nga vetë administra ikopetente e Biden-it, Sekretari i Shtetit, Sekretari i Mbrojtës dhe gjeneralët e ushtrisë, që ndodheshin në Afganistan dhe në Pentagon.

Nëse Trump do të ishte sërisht në Presidencë, çifti pro otoman Rama-Kurti, nuk do të kishte pranuar “afganët” me hije dyshimi në Shqipëri dhe Kosovë. Të dy kryeninistrat u vendosën në ato poste me përpjekjet e vendosur të administratës O-Biden 3 dhe propagandës së shfrenuar të Sekretarit të Shtetit, i cili, nxiti dhe lejoi veprimet e jashtëligjshme të ambasadores në Shqipëri, të mbyll sytë para masakrës elektorale në Shqipëri dhe vendin e tij.

E njëjta masakër elektorale kishte ndodhur edhe më parë me 3 nëntor 2020, në zgjedhjet skandaloze presidenciale në SHBA, ku Presidentit Trump ia vodhen dhe manipuluan hapur votat nga “demokratët”, media dhe Big Tech.

Për strehimin e afganëve, kryeministri i Shqipërisë Edvin Kristaq Rama citon Kanunin e Lekë Dukagjinit, duke e perzier dhe bërë lamsh Kanunin e mbledhur dhe kodifikuar nga At Shtjefen Gjeçovi e përshtatur për trojet shqiptare dhe jo Afganistanin. Me fodullekun e tij tradicional arnaut, ai kritikon ashpër Europën, duke thënë, se: “Kush s’respekton mikun, nuk merr pjesë në asnjë ngjarje publike, veç në varrime.”

Rama, harron shpejt historinë e humanizmit, kur Europa kristiane i hapi dyer me bujari për djemtë dhe burrat energjik muslimanë pa gratë dhe fëmijët, nënat dhe baballarët e moshuar të tyre, që si “pushtues” u futën në Europë.

Të gjithë këto “refugjatë” të aftë për luftë, kishin braktisur frontin e luftës liridashëse, për të mbrojtur Atdheun e tyre të braktisur nga frika dhe trathtia e tyre në Iraq dhe Siri. Ata vinin nga shtetet muslimane, që ishin në koflikte me njeri-tjetrin, për dominim fetarë radikal islam, ku u krijua dhe veproi Shteti Isamik i ISIS, i cili u shkri apo shkatërrua nga merita e madhe e Presidentit Donald J. Trump dhe jo nga Obama-Biden 1, 2 e cila e krijoi atë Djall të Zi nga paaftësia dhe injoranca e tyre diplomatike ndërkombëtare.

Nga ana e tjetër, me mijëra “refugjatë” ose me saktë ish ushtarë të ISIS (edhe këto pa gratë dhe femijët e tyre), u dynden si lypcarë në dyert e Europës dhe bërë me qindra akte radikale islamike, ndaj shtetëve të krishtëra bujare mikpritëse. Asnjë nga “refugjatë” mulimanë tranzit, nuk pranoi të qëndroi dhe jetoi në vendet e varfëra të botës së tretë si Shqipëria apo Kosova muslimane edhe pse aty ishin vëllezërit dhe motrat e tyre islamë.

Rama asokohe nuk permendi Kanunin për bukëshkalët dhe harron me dashje gjakun e pafajshëm të fëmijëve, grave, burrave vendas të derdhur rëke në rrugët e Parisit, në Ditën Përkujtimore Kombëtare të Francës e cila njihet si Rënia e Bastijes. Të njëjtat masakra publike ndodhën edhe në Itali, Gjermani, Suedi, SHBA në kohën e administratës së Barack Hysen Obamës dhe Biden 1 dhe 2 etj.

Erdoganisti Albin Kurti nuk është në gjendje të kundërshtoi Biden, që po sjell me paketa në Kosovë “afganë”, me histori jo të mirë të largët apo të afërt…

Edhe Rama 3 po ashtu, nuk do të jetë në gjendje të kundërshtoi, sepse ambasadorja amerikane atje beri fushatë për zgjedhjen dhe njohjen e tij si kryeqeveritar.

Shqipëria dhe Kosova, janë vende të çudishme dhe të paparashikuara në politikën e tyre injorante dhe puthadorës, që ata bëjnë me këdo, që i lavderon ata ndërkombëtarisht, për të fituar pikë dhe kredibilitet elektoral, e cila fatkeqsisht përdoret nga qeveritë e tyre si propagandë idiote brenda vendeve të tyre.

Edhe sikur të ndryshoi mendje administra O-Biden 3, kryeministrat otomanë Rama 3 dhe Kurti 2, do të këmbngulin që vëllezërit e tyre “afganë” t’i sjellin në trojet shqiptare, për t’iu bashkuar fatkeqsisht të gjithë atyre shqiptarëve muslimanë ish ushtarë të ISIS, që së bashku me familjet e tyre sapo janë rikthyer nga kampet e Irakut dhe Sirisë, me pompozitet meditiak propagandistik nga qeveritarë si të “penduar” nga Iraku dhe Siria…

Ata u paraqiten në media sikur kishin ardhur nga resortet turistike të Irakut dhe Sirisë. Të papenduarat, shkuan në fillim në Turqinë e Erdoganit, të veshur me rroba moderne e u rikthyen nga xhihadi në Prishtinë dhe Tiranë me aviona speciale si triumfatore nga Iraku e Siria, të veshur me veshje të Kalifatit, në një kohë që gratë dhe vajzat e përdhunuara dhe toturuara irakiane dhe siriane i dogjen me urretje burqat e zeza, para kamerave televizive europiane…

Gratë radikale islamike shqiptare, shkuan me ndergjegje në Iraq dhe Siri, për të luftuar perkrah burrave te tyre xhihadist dhe bënë krimin e madh, duke marrë me vete femijët e pafajshëm dhe për çudi asnjëra prej tyre nuk janë futur në burg, pas dekretimit të ligjit për pjesëmarrje në luftrat fetare, ligj të cilin e hartoi dhe nenshkroi me zhurmë mediatike Parlamenti i Shqipërisë dhe Kuvendi i Kosovës. Nuk përjashtohet mundsia, që njera prej tyre një ditë të pretendoj të bëhet deputete socialiste apo “demokrate”, sepse në shtetet muslimane Kosovë dhe Shqipëri ky veprim i denueshëm quhet nder dhe krenari fetare.

Kushdo e di se i vetmi mik i vërtetë në botë i SHBA-së i lidhur si mishi me kockën është shteti ebrej i Israel-it, kurse shtetet e tjera të botës për SHBA-në e O-Bidenit 3 janë gurë apo shifra numerike si ushtarë të lojës së shahut, në tavolinën e tij politike...

Sot për sot Amerika e O-Biden 3, është kthyer në shtet policorë ndërkombëtarë, e cila do që Shqipnia dhe Kosova të mbulojnë me gjethe fiku gabimet trashanike të administratës së papërgjeshme të vetëquajturit kryetar të shtetit amerikan…

Mos të harrojmë, se mijëra muhaxhinë antiqeveritarë të rregjimit të mullave radikal islamik të Iranit, ndodhen në Tiranë dhe jo në Amerikë... Shqipëria, nuk ka lidhje me muhaxhidinët iranianë, por plotëson me besnikëri të bindur interesat tona... Me të drejtë lind pyetja: Çfarë taksirate kanë shqiptarët të kapërdijnë çorbën e re të keqe politike dhe të papërgjeshme të administratës jo profesionale të O-Biden 3!?

Biden nuk duan as prindërit e 13 ushtarëve të vrarë në Kabul

Imagjinoni Biden, që vetëquhet si Komandat i Përgjithshëm i Ushtrisë së SHBA-së dhe prindërit e ushtarëve amerikanë të vrarë mizorisht në Kabul nuk e duan dhe respektojnë. Ata e akuzojnë drejtpërdrejtë komandantin e djemëve të tyre, se i ka duart e lyer me gjakun e djemëve amerikanë të pafajshëm. Po të ishte Presidenti Trump në Shtëpinë e Bardhë 13 ushtarët amerikanë do të ishin kthyer shëndosh e mirë pranë shtëpive të tyre, duke përmbushur me sukses misionin ushtarak.

Media e majtë globaliste botërore, amerikane me Big Tech dhe shqipfolëse, vazhdojnë të gënjëjnë pa pushim si makinë e madhe e komanduar robotike propagandistike.

Ata nuk treguan të vërtetën e hidhur për Biden, se këto ditë nënat zermërthyer të 13 ushtarëve amerikanë, refuzuan hapur me neveri të takohen me komandatin Fake Biden në Shtëpinë e Bardhë.

Këto nëna fisnike dhe trime amerikane e akuzuan Biden, permes rrjetëve sociale dhe kanaleve televizive konservatore, si: Newsmax, One American News, InfoWars, Fox News etj., se Biden i ka duart e lyer me gjakun e femijëve të tyre të pafajshëm.

Këtë akuzë e bënë hapur edhe shumë senatorë dhe kongresmënë amerikanë. Populli amerikanë, në rrjetet sociale vazhdimisht në opinionet e tyre po e vëjnë pikën mbi i se Joe Biden i ka duart e lyer me gjakun e ushtarëve amerikanë dhe të 180 afganëve të pafajshëm, që u masakruan barbarisht nga një kamikaz taleban, në bashkëpunim më ISIS dhe Al Qaiden.

Për më tepër, babai ushtarakut apo djalit 20-vjecarë, të vrarë mizorisht nga nje kamikaz në Kabul javen e kaluar, ka refuzur hapur t’a takoj Biden.

Albin Kurti është kopja e Bidenit të ri, që shpejt do të zhgënjej kosovarët miopë

Biden nuk e do Kosovën, kur dergon me vetëdijë të plotë “afganë” me hije terroriste në atë vend të varfër, vetëm pse kosovarët janë muslimanë. Ai nuk ju do ju, por po ju perdor për bisnes dhe reputacion politik të vetës së tij.

Mos të harrojmë se anti-amerikani dhe anti-Trump erdoganisti otoman Albin Kurti, ka bërë thirrje të hapur në gjuhën angleze në kanalin YouTube, që shqiptaro amerikanët kosovarë të votojnë idhullin e tij Bidenin, si njeriu pro kosovarë!!! Biden i erdoganistit Kurti, kur vizitoi Beogradin në Serbi, kritikoi bombardimet e NATO-s dhe ish Presidentit Bill Clinton në Kosovë  kundër Serbisë.

Albini si telperdredhur ka genjyer popullin martir kosovarë dhe për këtë deklaratë antiamerikane ai duhet të jap dorëheqjen, sepse është njeri hipokrit. Albini sheh vetëm lule në duart e Biden-it, kur e gjithë bota e akuzon atë për trathëti kombëtare ndaj SHBA-së dhe se i ka duart e lyer me gjakun e njerëzve të pafajshëm ushtarë amerikanë dhe popullin e vafër e fatkeq afganë.

Pse nuk i dergon O-Biden 3 “afganët” në Itali, Angli, Hungari, Gjermani, Francë etj., por i përplas tek shqiptarët e Kosovës, që janë vendi me i prapambetur i botës së tretë.

Shqipnia dhe Kosova, nuk kanë aftësi verifikimi se kush janë ata që hyjnë dhe dalin në shtetet e tyre respektive. Shumë vite më parë thuhej se në Shqipqri ka qenë për vizitë punë edhe terroristi numër më i kërkuar në botë Osama Bin Laden dhe se Qeveria Berisha dhe Sherbimi Sekret i Shqipërisë (SHIK) nuk ka qenë në gjendje t’a zbuloi atë. Dhe si munden sot t’i zbulojnë agjentët shqiptarë të Tiranës dhe Prishinës terroristët e huaj nga vendet arabe apo Iraku, Siria dhe Afganistani, kur janë po ata policë, po ata agjentë të shërbimit sekret etj., të pakualifikuar dhe barkthatë!?

Historia amerikane na meson me fakte se Biden, nuk ka dashur që ish Presidenti socialkomunist Barack Hysen Obama të vrasë me aksion special Osama Bin Laden dhe këtë gjë ai e ka deklaruar me krenari edhe në media. Sot ushtarët terroristë pasues të Bin Ladenit, ISIS dhe talebanët vranë 13 ushtarë amerikanë, sepse në krye të ushtrisë amerikane është komandanti frikacak Biden.

Në Prishtinë Presidentja “shqiptare” Vjosa Osmani (që mban mbiemrin Osman, themeluesit të Perandorisë Kalifatiste Islame Otomane) dhe Albini gëzohen se po ia bijnë në shtepi refugjatët “afganë”...

Mos të harrojmë se 300,000 ushtarët afganë të stërvitur tash 20 vjet nga instruktorët profesionistë të ushtrisë amerikane, u shkrinë brenda disa minutave si kripa në ujë. Nga ana e tjetër, shumë prej tyre po vijnë në ShBA si civilë apo “refugjatë” pro qeveritarëve afganë.

Ekspertët amerikanë dhe gazetarët e pavarur sot, po tregojnë se midis “refugjatëve” ka shumë trathtarë, që bashkëpunuan si Kali i Trojës me talebanët, kurse administrata e Biden u beson me naivitet atyre, duke futur në risk të madh Sigurinë Kombëtare të SHBA-së. Qëllimi i Bidenit është që t’i shperndajë këto regugjate afganë në shtetet konservatore republikane, për të marrë më shumë vota prej tyre.

Dy krahasime: Një ushtar hero dhe një kriminel drogaxhi

Në mediat amerikane këto ditë, kanë qarkulluar dy foto të ngjitura me mesazhe të kundërta. I pari ishte Geroge Floyd, një ish drogaxhi dhe kriminel, që është futur në burg për shitje droge, dhe sepse ka kërcënuar me armë për grabitje një grua shtatëzëne, kurse një tjetër është një hero i Ushtrisë Amerikane, i cili, u vra disa javë më parë në Kabul nga një shpërthim terrorist i një kamikazi të organizuar nga talebanët, ISIS dhe Al Qaida.

Floyd u kthye në simbol fallco propagandistik nga media e majtë globaliste socialkomuniste dhe ekipi i fushatës elektorale brenda kampit marksist të Bidenit. Për Floyd sot janë ngritur me qindra permendore fallco dhe shumë rrugë kanë marrë emrin e tij apo janë zhgarravitur me ngjyrë të verdhë BLM, pa marrë pelqimin e komuniteteve përreth, të cilët nuk e dijnë se kush ishte ai, por kanë parët flakët e vëna kudo nga marksistët e BLM.

Absurdi ka arritur kulmin në SHBA. Figura e tij është kontraversale dhe aspak e denjë për t’i vendosur në kokë kurorën e shenjtit, sikurse po ndodh në shumë piktura murale kushtuar atij…

Edhe në Kampionatin Europian të Futbollit për meshkuj (2020), shumë ekipe u ulen në gjunjë në nderim të organizatës marksiste BLM dhe në sfond të shkallëve të stadiumeve ishte e shkruar BLM, duke politizuar sportin e bukur mbarëbotëror. Disa lojtare të ekipit Kombëtar të Futbollit për Femra të SHBA-së gjatë Lojërave Olimpike në Tokio 2020, u ulen në gjunjë në shenj nderimi për levizjen marksiste anarkiste BLM dhe u ulen në gjunj, kur po intepretohej  Himni i Flamurit Amerikan.

E njejta gjë ndodhi edhe në garat e Futbollit Amerikan. Sportdashësit në shenjë zemërimi braktisen stadiumet në vitin 2019-2020 dhe në rrjetet sociale ata tregonin videom, duke djegur simbolet dhe veshjet e ekipeve të tyre të zemrës, që po ngatëronin sportin me politikën marksiste. Mallkimi i tifozëve u duk edhe nga sondazhet e shitjes se biletave dhe shikueshmërisë të ndeshjeve direkte në kanalin sportiv ESPN, e cila pësoi rënie drastike me biliona dollarë humbje.

Në një ditë me kohë të keqe me stuhi në një shtet, rrufeja ra mbi pikturën murale ndëtuar me tulla me ngjyra, kushtuar idhullit të rrejshëm me kurorë shenjti George Floyd, duke e shkatërruar atë plotësisht. Kjo foto ndodhet kudo e shpërndarë në shumë gazeta amerikane, website, rrjetet sociale që u zunë ngusht nga kjo suprizë e këndshme e Zotit. Facebook, Twitter, Google, YouTube, u munduan të censurojnë, por pa sukses, sepse nuk mbulohet Dielli me shoshë. Zoti është i madh dhe nuk harron kollaj, abuzimin që po bëhet në emër të Tij.

Floyd u frye dhe ekzagjeruar me shumë gënjeshtra dhe trillime absurde nga media e majtë socialiste globaliste, Big Tech, kongresmenët dhe senatorët e majtë “demokratë” këtu.

Biden, ka qenë mbeshtetës i Floyd dhe është ulur në gjunjë (pas vdekjes së tij nga influenca e drogave në trup) në kohën e protestave të dhunshme anarkiste-marksiste të BLM dhe Antifës, që po djeginin pa mëshirë Amerikën dhe rrëzonin simbolet kombëtare presidenciale etj., në verën e vitit 2020... Biden ka qenë gjithnjë kundër forcave të rendit, rojeve të kufirit, agjentëve të policisë, që arrestojnë emigrantët e jashtëligjshëm, kriminelët, antarët e organiztës kriminale MS-13, kundër ndërtimit të murit me Meksikën etj.

George Floyd u vra ndërsa ishte i ngarkuar me drogë, menjëherë pasi kreu një krim, u arrestua 9 herë, bëri pornografi dhe drejtoi armën e zjarrit një gruaje shtatëzane me ngjyrë afrikano amerikane, ndërsa ai dhe miqtë e tij e grabitën pasi e futën me forcë në shtëpinë e saj. Ai qëndroi i denuar 5 vjet në burg, për një krim të shkallës së parë dhe disa qëndrime të tjera në burg për drogë në kohë të ndryshme.

Ushtari hero amerikan ishte një martir 20-vjeçar, që i shërbente vendit të tij, i sapomartuar dhe do të bëhej baba brenda pak javësh. Ai ishte duke i shërbyer vendit të tij, duke ndihmuar afganët dhe të tjerët të arrijnë sigurinë jetësore, për t’u larguar nga Kabuli drejt SHBA-së.

Ai aspironte të ishte mësues i historisë dhe trajner i sportit të mundjes. Floyd mori 27,000,000 dollarë në një padi vdekje të gabuar, dhe një tjetër në shumën 13,000,000 dollarë.

Ushtari hero amerikan nuk mori asgjë, për jetën e dhënë për vendin e tij. Fyerja e Biden ndaj tij ishte e madhe, kur trupi i tij po vinte në aeroportin ushtarak, ai si komandant i ushtrise amerikane po shikonte orën e tij, se u vonua të ikte nga ceremonia e nderimit të 13 ushtarëve heronj amerikanë.(Vota: 5 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora