E diele, 29.05.2022, 09:36 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Nuk mund të hesht

E marte, 14.09.2021, 05:20 PM


Jusuf Zenunaj

NUK MUND TË HESHT

Më thonë Hanko halla,

që flet pa ia nda,

nuk mund të hesht,

në ç'shkallë keni ra ?!

Mashtroheni  në premtime,

për dosjet mashturese

sikur dasma në ëndërr

te Molla e Kuqe !

J.Z., shtator 2021

SIKUR NË ÇABRAT

Sikur varret në Çabrat

të hapura tash sa e mot

edhe shumë tjera

bosh janë edhe sot

Vrastarët heshtin,

nuk flasin dot !!,

J.Z. ,   12. 9. 2021(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora