E premte, 03.12.2021, 10:51 AM (GMT)

Mendime

Eshref Ymeri: Arkeologu Polak, Ja sekreti pse Europa nuk e pranon Shqiperine ne BE

E hene, 06.09.2021, 04:50 PM


Arkeologu Polak drodhi gjithe botën me këtë sekret!

Ja sekreti pse Europa nuk e pranon Shqiperine ne BE…

Faqja e internetit News88

admin September 4, 2021

Një arkeolog polak me emrin Pjoter Dicek, një nga më të mirët e Europës, thotë: Në studimet e shumë Albanologëve Europianë e Amerikanë del se Gjuha Shqipe është ndër më të vjetrat në botë dhe më e vjetra e Europës.

Populli shqiptar është diku tek 20 milionë banorë në gjithë botën, dhe kjo nuk mund të pranohet kurrë nga BE. Në qoftë se Shqipëria hyn në BE, ka të drejtë të kërkojë dëmshpërblim mbi 50 miliardë euro nga të gjitha shtetet që e kanë dëmtuar dhe këtë SHBA e di, gjithashtu dhe motivi që e futi në NATO. Në qoftë se Shqipëria hyn në BE, shumë shtete jo vetëm duhet të ndërrojnë historinë, por do fillojnë të copëtohen.

Shqipëria është një komb me popullsi në mbi 5 vende të rajonit dhe detyrimisht harta demografike do të ndryshohet, kjo rrezikon vetë shpërbërjen e BE. Duke patur popullsinë në moshë më të re në Europë 35-42 vjeç dhe krahun e punës së lirë, në një kohë 20 vjet gati 50% e gjithë industrisë Europiane transferohet në Shqipëri duke rezikuar vetë punën dhe si rrjedhojë do të ketë tensione në BE.

KonkIuzioni: me hyrjen e Shqipërisè nè BE bien historitë e gënjeshtërta, ndërron popuIIsia në 20 miIionë, bien shtete faIIco dhe detyrimisht rrezikohet BE, këto janè motivet.

Kush është Pjoter Dicek?

Është një nga arkeologët më të mirë në Europë ku ka mbaruar arkeologjinë në Varshavë, specializim në Rusi, masterin në Hamburg dhe pjesëmarrës në gërmimet e Bosnjës ku dolën piramidat Ilire.

-------------------------

Shënimi im:

Këtë informacion me rëndësi të jashtëzakonshme, të botuar fillimisht në faqen e internetit “BM”, 26 korrik 2021, me titull Pjoter Dicek: “Pse Shqipërinë nuk e duan Europianët në BE?!”, ma dërgoi sot nga Tirana miku im, inxhinieri Frederik Ruço, intelektual i njohur i formatit nacionalist. Normalisht, Presidentit Ilir Meta i takon nderi ta ftojë arkeologun e shquar Pjoter Dicek për një vizitë në vendin tonë dhe ta dekorojë me medaljen më të lartë “Nderi i Kombit”, për të katër të vërtetat e shenjtëruara që ia ka thënë Evropës troç.

Prof.dr. Eshref Ymeri

San Diego, Kaliforni

06 shtator 2021(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora