E premte, 03.12.2021, 09:25 AM (GMT)

Mendime

Aurel Dasareti: Bajga e ndyrë e i pavlerë Dritan Abazoviç

E hene, 06.09.2021, 05:42 PM


Bajga e ndyrë e i pavlerë Dritan Abazoviç

O jashtëqitje e fëlliqtë prej Abazo-viçi, më mirë do të besonim sikur të thuash se nëna jote është ende e virgjër, sesa kur hash m** kinse babai dhe nëna e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut ishin serbë.

***

Të nderuar bashkëkombës, në ditët kur Atdheu dhe Kombi ynë ballafaqohet me rrezikun më të madh nga jashtë dhe brenda, pikërisht të shkaktuar nga tradhtia e kalbësirave të shoqërisë siç është Edvin Kristaq Rama, Hashim Thaçi dhe mentori i tyre Baton Haxhi Qamili e shumë të tjerë, na del edhe ky kopil i vogël Abazoviç të bëjë tollovi, me qëllim të shpërqendrimit të vëmendjes tonë nga “korrigjimi” i kufirit të Dardanisë antike, Kosovës së sotme. Megjithatë, tradhtarët e shitur, janë të dënuar ta humbin këtë betejë kundër popullit tonë të shumëvuajtur. Urrejtja e këtyre ndaj çdo gjëje shqiptare nuk pushon, por ama vjen dita e shpjegohemi.

Le të mësojnë nga kjo letër të gjithë mohuesit e vetvetes, ata që e kanë mizën ndër kësulë, qofshin ata “akademikë, gazetarë, ateistë apo fetarë”. Armiqtë e brendshëm të Shqipërisë së vërtetë, ata që e gjejnë veten në të. Tradhtarët servil të shitur që mendermethënë edhe atë “sendin” ia puthin dashakeqëve të huaj vetëm për disa lek, prandaj edhe ofendojnë figurat tona më të ndritshme kombëtare, sidomos Skënderbeun.

***

Presidenti i Lëvizjes Qytetare të URA-s, Mali i Zi, Dritan Abazoviç, është fëmija i një babai të panjohur, prandaj ky bastard i fëlliqtë, i zvetënuar dhe i çoroditur, ka humbur cilësitë e mira të paraardhësve të tij pellazg/ilir/arbëror.

Ky gomar mendjemadh por i cekët nga mendja, patjetër të shpallet kopil i padëshiruar në Shqipëri, Kosovë, FYROM, Kosovën Lindore, ndërkaq shqiptarët e Ulqinit duhet ta transportojnë atje ku përket, në Serbi. Kjo sepse, në vend që të pendohet dhe të kërkoje falje për ofendimin e gjithë shqiptarisë, sot kjo bajgë me fytyrë (dukje) pederasti, ha m** sërish:

„Edhe fëmijët e foshnjores e dinë se nuk mund të jenë shqiptarë ata të cilët babain dhe nënën e kanë serbe“. – shkroi Abazoviç në Facebook.

PS: Këtë video-shkurtim ma ka dërguar një mik i cili e kupton gjuhën malazeze, dhe m`i ka përkthyer llomotitjet (gënjeshtrat) provokuese të këtij pis-mileti.

https://www.youtube.com/watch?v=wm3-vWLgJgM

*Aurel Dasareti, Arizona (ekspert i shkencave psikologjike-ushtarake)(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora