E diele, 26.06.2022, 02:57 AM (GMT+1)

Mendime

Enver Bytyçi: Edi Rama ka nis fushaten e mashtrimeve ndaj nderkombetareve

E shtune, 04.09.2021, 03:07 PM


Enver Bytyçi:

Ne Bled te Sllovenise u be nje debat. Kryeministri i Shqiperise i beri nje coke te mire Zoran Zaevit dhe kritikoi ashper presidentin e Bullgarise per qendrimin bullgar ndaj integrimit te Maqedonise se Veriut.

Por presidenti bullgar iu pergjigj po ashtu ashper Edi Rames. I kujtoi atij se integrimi nuk eshte dhurate, por eshte realizim standardesh. Cka do te thote se topi u kthye te kryeministri i Shqiperise, i cili nuk le rast pa anashkaluar detyrimet e tij per integrimin, duke kritikuar Bashkimin Europian.

Nderkaq Emmanuel Macron nxori ne shesh nje genjeshter tjeter te Edi Rames. Tha se kryeministri yne ka marre para nga SHBA per strehimin e afganeve. Kjo deklarate ishte dekonspirim i Edi Rames, sepse ai kritikoi shtetet e NATO-s pse nuk paguajne per afganet.

Tani qe shqiptaret u familjarizuan me genjeshtrat e Edi Rames, ky i fundit ka nis fushaten e mashtrimeve ndaj nderkombetareve. Por ata nuk te falin kur eshte fjala per integritetin e tyre!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora