E diele, 26.06.2022, 09:07 PM (GMT+1)

Kulturë

Kalosh Çeliku: Mos e duaj Kosovën “krejtë” po duaje Veten - Shqipërinë

E merkure, 11.08.2021, 05:26 PM


Mos e duaj Kosovën “krejtë”

po duaje Veten - Shqipërinë

NGA KALOSH ҪELIKU

Laydi Di, mos e duaj Kosovën “krejtë”

Po, duaje disi Vetëveten si beqare!

Edhe, Sot: Grabite, një burrë azgan

Ndoshta, të shëron nga partitë politike.

Laydi Di, mos e duaj Kosovën “krejtë”

Po, grabite: Një burrë besnik. Nesër:

E, mos ndajë vota me Nënën Parti !

Sot, zjarr haptas na digjet mbi krye:

Dhe, shpëto nga partitë tona politike!...

(Nga Libri autobiografik, Nesër: Burri Grave,

që këto ditë pritet të dali në  dritë)...(Vota: 14 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora