E diele, 27.11.2022, 01:16 AM (GMT)

Editorial » Mehmetaj

Gani Mehmetaj: Fashistë kosovarë dhe vëllezërit serbë

E hene, 09.08.2021, 05:01 PM


Fashistë kosovarë dhe vëllezërit serbë

Nga Gani Mehmetaj

Kush nuk e pëlqen projektin e Ballkanit të hapur- Jugosllavia e trete me Shqipërinë brenda, është fashist. Kush nuk e pëlqen muzikën e plagjiatorit e luftënxitësit  Bregoviç, është fashist e shkuar fashistit, shkruan një analist nga Shqipëria “mëmë”.

Kush nuk e pranon Jugosllavinë e Titos, është tradhtar, kërcënonte Enver Hoxha nga Tirana. Kush nuk e pranon serbianin vëlla, është tradhtar e kokëderr kosovarë, kërcënonin partizanët shqiptarë nëpër qytetet e katundet e Kosovës. Madje i pushkatonin ata që thoshin se serbët nuk i kemi vëllezër, por i kemi armiq.

Besojë se analisti nga Tirana vetëm pushkatim verbal do të na bëjë. Dikur po të te quanin fashist në Shqipëri e në Kosovë, të vrisnin, sot vetëm të rruajnë.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora