E hene, 27.03.2023, 06:47 PM (GMT+1)

Speciale » Andrea

Fotaq Andrea & Dritan Muka: Gjergj Kastrioti Skenderbeu - figura qe sintetizon dashurine dhe unitetin kombetar

E shtune, 05.06.2021, 08:45 PM


I dashur Gëzim Marku,

qe gëzim sjell ne shpirt me portalin mbarekombetar "Zemra Shqiptare".

Po te dergojme portretin real e origjinal te Skenderbeut te Belinit (1467) te pastruar me program kompjuterik te posacem nga studiuesi dhe piktori Dr. Perparim Carcani, i cili me shume dashuri i hyri punes kembengulese per ta bere sa me cilesor e per ta afruar me origjinalin kete portret 554 vjeçar te Skenderbeut, Babait te Kombit shqiptar.

Portreti shkelqen ne purpurine e tij mahnitese me ndriçim te arte diellor mbi balle e ne sy, qe e ben figuren e Kastriotit te Madh te dashur e te pavdekshem mes shqiptareve te Shqiperise, Kosoves e Diaspores.

Lavdi te perjetshme Gjergj Kastrioti Skenderbeut - figura qe sintetizon dashurine dhe unitetin kombetar.

Me lutjen qe ky imazh te zere vend nderi te perhershem ne portalin "Zemra Shqiptare"

Me respekt

Fotaq Andrea

Dritan Muka(Vota: 8 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora