E hene, 20.09.2021, 04:18 PM (GMT+1)

Mendime

Ilmi Veliu: Kosova para katastrofes?

E marte, 26.01.2021, 05:27 PM


KOSOVA PARA KATASTROFËS???

Nga Ilmi Veliu

TË DASHUR SHQIPËTARË KOSOVARË, NE SHQIPËTARËT JASHTA KOSOVËS JU LUTEMI NGA TOKA DERI NË QIELL, QË TË MOS E SHKATËRRONI KOSOVËN E ADEM JASHARIT, ADEM DEMAQIT, IBRAHIM RUGOVËS  !!!!!

Fillojmë nga lashtësija. Mbretreshën ilire Teuta dhe mbretin ilir Pirro,sot në Kosovë i përfaqësojnë Vjosa Osmani dhe Albin Kurti. Pra populli më i vjetër i Ballkanit – Ilirët, në atë kohë ja kaluan me civilizim;Egjiptit, Athinës e Romës, duke emruar për mbret të tyre një grua me emrin Teuta. Pra ja kaluan botës dhe civilizimit të asajë kohe.

Dhe sot ka ardhur koha që populli i Dardanisë së atëhershme dhe Kosovës së sotme, tua kalojnë popujve egërsira që i rrethojnë dhe të parët në Ballkan të emrojnë për kryetare shteti një grua me emrin Vjosa .  Edhe Teuta pati ca hajdutë në atë kohë,si Isa Mustafën e Hashimat me Ramushat që i ka sot Kosova dhe e tradhetuan mbretreshën, duke ja dorzuar kalatë ilire ushtrisë romake pa luftë. Por sot,Vjosa e Albini kan pas vedi shumicën e popullatës kosovare që nuk janë hajdutë e tradhetarë, e që derdhën gjakun për lirinë e Kosovës, dhe do të votojnë që Albini e Vjosa ti fitojnë zgjedhjet dhe ta shpëtojnë Kosovën nga vjeddhja, shkatërrimi e zhdukja.                                                                                          Shqiptarët e Dardanisë e kan kuptuar se Isa Lugati dhe partija e tij rrenacake, sot nuk e perfaqësojnë të madhin Ibrahim Rugova,sepse me veprimtarinë e tyre antishqiptare e kan turpëruar emrin e Rugovës së mençur e të urtë. Edhe Hashimat e Ramushat me shokë, që janë prezentuar në emër të UÇK, sot e kan humbur ate mbeshtetje, sepse popullata e ka kuptuar se sa vjedhjet, plaçkitjet, keqpërdorimet, po edhe likuidimet që kan berë ata farë komandantash gjatë luftës, po edhe pas sajë, ndaj vllezërve të tyre në Kosovë.                                                                                             Të dashur kosovarë, e dashura diasporë; votoni Albin Kurtin e Vjosa Osmanin, që ta shpëtoni Kosovën....Isa Mustafa-Lugati, nuk mundet të përfaqësoi Ibrahim Rugovën por vetëm hajdutët; dhe komandantët e Rognerit nuk mundet të përfaqësojnë UÇK por vetëm kriminelët, sepse ashtu i llogarit Amerika dhe HAGA. Nëse nuk i votoni këta dy figura qe i duam dhe i vlerësojmë edhe ne shqiptarët jashta Kosovës, që aqë shumë sakrifikuam e kontribuam për Kosovën; e që këta figura i don dhe i vlerson edhe Evropa e Amerika,atëherë e thefshit qafën bashkë me ne, që edhe ne të hallakatur, vite me rradhë votojmë shokët e Grueskit dhe Zaevit, e që sot Bullgaria tenton te na shpëtoi dhe ta marrë hakun tonë............(Vota: 3 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora