E shtune, 18.09.2021, 05:50 AM (GMT+1)

Kulturë

Marjana Gjergji: Mami

E shtune, 14.11.2020, 10:28 AM


Mami

Nga Marjana Gjergji

Syte e tu i mgjajne ngjyres se qiellit

Zemra jot ma ngroh shpirtin ashtu sikur

rrezja e diellit !

Oh mam ku ka fjale qe munden me te pershkry ty ?

Ku ka dashni ashtu sikur ty

Ooh zot a thu nji dite mundem sado pak me tu afrru ty !

O mretnesha e ksaj bote

Ti je ma e shtrendtshme se drita e hanes

Se ty te ka beku  zoti me fuqine e zemres se nanes !

Ti nuk din me u lodh ti me ken vetem e forte

Se ti je nane ti jep jete

Burim drite , burim jete !

O zgjimi i jetes sime !

-Per ZSh-ne, nga Shengjini, vjeshte 2020-(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora