E merkure, 01.02.2023, 06:33 AM (GMT)

Kulturë

Neki Lulaj: Po shkon

E diele, 04.10.2020, 09:29 AM


Neki Lulaj

Po shkon

Po shkon

Në qendër të një cikloni

Po shkon

Veterani i mëkateve-i vrastare

Veterani i mëkateve gënjeshtare…

Klyshit të zgjebosur

Po i bien çizmet

Po kundërmon despoti

Si hienë e ngordhur…

Klyshi i foteleve të buta

Qeni i përkëdhelur i diplomatëve

Burracaku i lig

Pre e  gjeopolitikës vrastare

Po shkojnë

E Bibla mban vetëm shënime

Pa dhenë garanci

Se dikush mund te jetë i përjetshëm

...

në tokën ku ka dhe do të

ketë varre     ......(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora