E diele, 27.09.2020, 02:22 AM (GMT+1)

Komente

Ilir Çumani: Shpirtëligësia e kryeministrit Rama

E diele, 13.09.2020, 09:22 AM


Nga Ilir Çumani

Këto pamje në këtë video demaskojnë hapur dhe nxjerrin zbuluar pafytyrësinë, shpirtëligësinë dhe shëmtinë e anës antinjerëzore të atij që fatkeqësisht ka në dorë fatet e shqiptarëve, Kryeministrit Rama. Nuk mjafton që me politikat e tij represive në dëm të popullit dhe në favor të oligarkëve me të cilët Kryeministri bashkëpunon dhe drejton Shqipërinë prej mëse 7 vjetësh për interesa personale, e zhyti këtë vend një mjerim e në varfëri ekstreme, por si mjeshtër i propagandës dhe i manipulimit të realitetit migjenian, nuk nguron të vërë në lojë e të tallet si askush tjetër me fatkeqësinë e këtyre njerëzve të pafajshëm, të traumatizuar, që janë viktima të abuzimit dhe të korrupsionit administrativ e shtetëror. Është cinike, por e dënueshme moralisht dhe jo vetëm, për një “udhëheqës” që për qëllime propagandistike e keqpërdorë pushtetin e tij absolut duke shpenzuar milionat e taksapaguesve më të varfër të evropës, për të bërë një Show të shëmtuar televiziv në interes të tij, duke luajtur skena tragjikomike në kulmin e një shoku psikologjik që përjetoi kombi shqiptar nga tragjedia e fatkeqësisë natyrore që shkaktoi tërmeti. Pikërisht, kjo familje që pësoi humbjen tragjike të njerëzve më të dashur, u bë pre e lojës së shëmtuar propagandistike e Kryeministrit Edi Rama.... Fëmijë të pa rritur, të mbetur jetim nga kjo fatkeqësi, por të rritur para kohe nga drama që po mbajnë mbi supet e tyre të njoma, sot ndjehen të braktisur, të poshtëruar nga Ai që u premtoi sa shumë gjëra para të gjithë shqiptarëve. Ata sot po e kuptojnë djallëzinë dhe hipokrizinë e njeriut që u premtoi e ç’farë nuk u premtoi si Babagjyshi i Vitit të Ri, duke i përdorë mediatikisht me udhëtime avionash për të takuar Ronaldon vetëm e vetëm për qëllime propagandistike, i ekspozoi publikisht duke u shkel dinjitetin e tyre, e, pasi mbaroi punën e tij me mediat duke u hedhur hi syve të gjithë shqiptarëve, i braktisi si të pashpresë në hallin dhe mjerimin e tyre.... Kjo video, flet më shumë si një mesazh edhe për të gjithë ata militantë e idhujtarë të Despotit tonë, servilat e pushtetit korruptiv që bubërojnë këtu një rrjetet sociale duke e “adhuruar” Kryeministrin më të korruptuar të shqiptarëve, që sugjestionohen e magjepsen me lojën e tij me këto skena që të lënë pa fjalë....! Zoti i ndihmoftë këta fëmijë jetim, nënën e tyre heroike që përpos dhimbjes së humbjes së bashkëshorti dhe vajzës së saj, humbjes së shtëpisë, është e detyruar të përballoj sfidat e mbijetesës në mjerimin ku ndodhet familja e saj me dy të vegjlit jetim, të duroj  njëkohësisht edhe cinizmin e kryefushatarit Rama i cili, ashtu si plaku Mere del nëpër Shqipëri për të kërkuar një tjetër mandat të tretë, për tua bërë edhe më zi jetën shqiptarëve... Njerëz, zgjohuni nga gjumi letargjik i propagandës gëlbesiane të  mjeshtrit kryerilindas i cili ka marrë peng jetën e shqiptarëve, të ardhmen e fëmijëve të tyre....Nesër do të jetë vonë, shumë vonë...!(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:

Video

Entela Binjaku: Denonconi dhunen kunder gruas


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora