E shtune, 04.02.2023, 06:46 AM (GMT)

Editorial » Mehmetaj

Gani Mehmetaj: Shqelmat e gomarit, islami, birra Peja dhe TV Dukagjini

E shtune, 15.08.2020, 04:22 PM


Shqelmat e gomarit, islami, birra Peja dhe TV Dukagjini

Nga Gani Mehmetaj

Me tha miku im: - ktheja njëfarë hoxhe te Drenicës se të ka sha disa here në TV Dukagjini.

Qesha dhe ia tregova një ndodhi: shkonin dy shokë rrugës, kur njërit prej tyre i bie shqelm gomari.

- Te ra shqelm gomari, - po i thotë shoku. Ky nuk bëzani. Prapë ia përsëriti:

-Te ra shqelm gomari.

Ky i bërë nervoz me shokun ia ktheu:

- Pse me gomarin do të shtyhem unë?

Nissh: gjuaj shqelma hoxhe Topuzi nga Drenica sa të duash se nuk do ta kthejë. Nëse është kusht të shpëtosh nga dajaku i myslimanëve qe te patën rreh keq, vreda fytyrën ta patën ba, ta kam fal. Nëse e ke kusht bukën e gojës dhe një kofshë pule me bakllava, ndërsa e ke, prapë vazhdo e me shajë se ta fali.

Ndërsa TV Dukagjinit që nuk me shqitët me këtë hoxhë e me hoxhë të tjerë, islami e Birra Peja sikur nuk u shkojnë.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora