E marte, 20.10.2020, 09:09 AM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Qeveria dhe Pandemia

E shtune, 25.07.2020, 09:36 AM


Satirike

QEVERIA DHE PANDEMIA

Në Sanxhak të vjetër pas Pazarit të Ri,

Ç'e pret Bujanocin, një mot me stuhi!

Me stuhi të tilla, jemi mësuar shpesh,

Ka me ra Korona një ditë në hundëlesh!

Na erdhi majë hunde kjo farë pandemi,

Që nuk është në lidhje me asnjë mirësi!

Sa për investimet, kur na bëhet fjalë...

Ato kanë munguar prej se jemi gjallë!

Si duket u mësuam n'kushte të vështira,

Nga kjo Qeveri, s'priten ditë të mira...!

Le t'i grahim punës si baballarët tanë,

Me llërë t'përveshur n'Prishtinë e Tiranë!

E këta të diasporës, që s'erdhën sivjet,

Paret e kursimeve t'i derdhin n'pushtet!

Sevdail Hyseni

(Karikatura marrë nga interneti)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Video

Entela Binjaku: Denonconi dhunen kunder gruas


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora