E shtune, 22.01.2022, 08:09 PM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Nën hijen e "Rugovizmit"

E diele, 21.06.2020, 08:50 AM


NËN HIJEN E " RUGOVIZMIT "

Nën hijen e "Rugovizmit"

moti gjallon partia,

çelës " i fitores "

mashtrimi e tradhtia.

Ditën bën pazare,

për ardhjen në pushtet;

pa i rënë muzgu tokës,

ndërron si valët në det,

kryetari me suitën

bën siç do vetë !

Isë kapidani

turrin nuk e ndali

me shkollën e partisë

prej kohës së Marshallit .

J.Z. , më 20 qershor 2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora