E marte, 19.01.2021, 03:49 PM (GMT)

Kulturë

Atdhe Geci: Janina, Dodona dhe Rogana

E diele, 21.06.2020, 08:49 AM


1

S'dua të më bëhesh armiku im

por shndërrim i gjelbërt! Unë ta

dëgjoj heshtjen e ëmbël të syve

po kali yt po rend për Rahovec!

2

Ti, ajo flutur mbi fije të barit

është bijë e ferrave dhe drizave

jeton bukur me natyrën e saj

ajo flutur s´di ta humbë lirinë!

3

Janina, Dodona dhe Rogana

Të njëjtë e kanë Biblën

Me katër ngjyra të diellit

Dhe me fjalët shqip,

Të shkronjave të Manastirit

Atdhe Geci - Dortmund,2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora