E merkure, 30.11.2022, 05:32 PM (GMT)

Vërtetësi

Muhamed Sytari na tregon se eshte nje nder gjallesat me te liga ne mbare boten Shqiptare

E enjte, 04.06.2020, 10:59 PM


Jemi nje gjak. Jemi Shqiptare… ne qe jemi shqiptare. Islamin si ideologji eshte shume e veshtire ta duash, por shqiptaret kete veshtiresi e kaluar lehte. Sikur te kishin qene kaq te vrullshem me punet e tjera, ne jeten e perditeshme dhe Reale, do te kishin nje realitet tjeter shoqeror dhe ekonomik.

Ndoshta injoranca fetare e ka shpetuar kombin shqiptar pergjate shekujve. Dija(!) fetare po e rrezikon kombin tone. Sa me i larte te jete ‘’shkollimi islam’’, aq me poshte bie vellazeria e shqiptareve te besimeve te ndryshme.

Shumica e hoxhallareve shqiptare provokojne vazhdimisht sepse gjithnje jane ne mision per te islamizuar cdo pellembe toke te Arberise. Ate qe nuk e arriten sulltanet kerkojne ta arrijne pasardhesit e tyre shqipfoles.

Shqipfoles eshte edhe imami i Shkodres, Muhamed Sytari. Ironikisht… mes-emrin e ka Bardhyl dhe nena e tij eshte kengetarja e mirenjohur shkodrane, Violeta Zefi. Ironia vazhdon kur merr parasysh se sa shume i kane dhene Shkodres jo-myslimanet.

Nuk dihet se sa eshte numeri i njerezve te vrare ne vendet e tyre nga dora e Sulltan Mehmet Fatih, i njohur si Pushtuesi. Por, sic na tregojne teologet islame, vrasja e njerezve per te marre lirine e atyre qe mbeten gjalle eshte e Shenjte!

Muhamed Sytari Pushtimin e Konstandinopojes e quan Clirim. Sipas Sytarit ‘’cliruesi’’ eshte i bekuar dhe frymezues. Bekimi i lidhur ngushte me Shpaten Pushtuese. Si mund te jete e lehte ta duash islamin… nga rrenja deri tek Muhamed Sytari?!

Le te largohemi nga masakrat e te ‘’bekuarit’’ neper bote.

Muhamed Sytari na tregon se eshte nje nder gjallesat me te liga ne mbare boten Shqiptare. As per nenen e tij nuk ka respekt, paraardhesit e se ciles jane shqiptare dhe kane luftuar e vdekur per te mbrojtur pikerisht Shkodren, nga ky i ‘’bekuari’’.

Gjergj Kastrioti (se bashku me trimat dhe trimereshat e Arberise) ishte rrethuar nga i ‘’bekuari’’ sulltan ne kalane e Krujes.

Sulltan Mehmet Fatih ne Shqiperi ka vrare mijera luftetare shqiptare, ka masakruar mijera shqiptare te pambrojtur, ka therur mijera rober lufte, mijera te tjere i ka marre me vete, ka grabitur e torturuar pafund.

Sulltan Mehmet Fatih ne Shqiperi ka shkaterruar me dhjetera mijera jete: nenes i ka vrare te birin, motres i ka vrare vellane, femijes i ka vrare babane.

Motra eshte hedhur shkembinjeve per te mos rene ne doren e felliqur gjakatare osmane. C’njeri je ti, Muhamed Sytari?!

Edhe per domaten nganjehere te vjen keq, jo me per jete njerezish!

Kryehoxha i Shkodres!

Islamofobia pastaj! Sigurisht!

Shkodranet? Na ishin njehere e nje kohe…(Vota: 22 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora