E enjte, 06.08.2020, 04:42 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Grenelli

E enjte, 04.06.2020, 05:53 PM


Jusuf Zenunaj

GRENELLI

Na erdhi në Dardani

ambasador Grenelli

me forcë bulduzheri.

Në ditë me diell

kopshtin e herri,

bimët e vjetra

me rrënjtë e kalbura

vuri në rresht të parë;

kopshti "duhet thurur"

me ferra e me bar !?

J.Z., më 4 qershor 2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Julia Gjika: S'ka më kohë

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora