E marte, 14.07.2020, 11:46 AM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: "Insajderi" i Luginës

E shtune, 30.05.2020, 10:10 AM


Satirike

"INSAJDERI" I LUGINËS

"Insajderi" na qenka, lule pandemie,

Kundërmon një erë me ngjyra partie!

Është zhytur n'batak kërkon si aferë,

Të godas Komunën për disa tenderë!

Shpif  me intriga e përhap shantazhe,

Gjitha për të keq dalin me mesazhe!

E ka gjet në zgjedhje, t'i duket surrati,

Ku ishe "Telalli" para këtij mandati?!

Na i shkon për shtati t'i bëjë disa punë,

Duke vënë në lëvizje agjentë e spiunë!

Nuk na zgjedh mjete të vij në pushtet,

Si dikur me zurna, tupan e kërnetë!

Mirëpo, "Insajderi" nuk e ka të gjatë,

Votat qytetare, s'i premtojnë mandat!

Në zgjedhjet lokale, do të ngele bosh,

Babloku me gushë e me barkun kosh!

Sevdail Hyseni

(Karikatura nga interneti)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora