E marte, 14.07.2020, 10:13 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Edhe sa kohë

E premte, 29.05.2020, 03:37 PM


Jusuf Zenunaj

EDHE SA KOHË…

Mjegulla e shekujve edhe sot na ndjek,

me tymin midis nesh , po e zgjasim vetë !

Kush i përgjumur nga tradhtia,

kush nga feja,

kush nga partia !?

Serivilët e ditur e të paditur

nuk i lëshon lakmia.

Sikur me ngjyrat e përziera,

kur pikturon piktori në letër,

koha po ua zhveshë maskat të maskuarëve,

si këpurdhat e kalbura dalin me fytyrë tjetër.

Edhe sa kohë duhet të kalojnë,

dielli që ëndrruam të na rrezatojë ?!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora