E enjte, 01.12.2022, 02:59 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Deklaratë e Sh.B.A-ve për vendimin e Gjykatës Kushtetuese

E enjte, 28.05.2020, 10:12 PM


Shtetet e Bashkuara u bëjnë thirrje të gjitha institucioneve dhe partive politike të zbatojnë vendimin e sotëm dhe të gjitha vendimet e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës. Ne kërkojmë nga të gjithë liderët të punojnë së bashku për një tranzicion të rregullt në interes të paqes, stabilitetit dhe prosperitetit për të gjithë qytetarët e Kosovës.

https://xk.usembassy.gov/sq/deklarate-e-sh-b-a-ve-per-vendimin-e-gjykates-kushtetuese/(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Avdullah Hoti: Është koha të bashkohemi për të ardhmen e vendit dhe qytetarëve tanë Isa Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se Shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon Ramush Haradinaj: Përshëndes aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese Diaspora: SHBA - Mbështesni qeverinë e Albin Kurtit Fitër Bajrami: Myftiu Saqipi, priti një delegacion të lartë institucional Nexhmedin Saqipi: Marrëveshja e arritur në Tiranë u konkretizua në Beograd Dibrani - Transport: Urojmë festen e Fiter Bajramit 'Këshilli i Turpit'- Ja sa paga marrin në shtet ata që firmosën pro shembjes së TK Video e aksionit terrorist në Teatrin Kombëtar Nikoll Lesi: Edi Rama, një njeri i tjetërsuar nga pushteti LSHKSHA “Aleksandër Moisiu” në Austri: Kundër aktit barabar të shembjes së Teatrit Kombëtar Skandal: ISHSH kërkon të mbyllë sinjalin e RTV ORA Unioni i Gazetarëve: Masat penalizuese ndaj Ora News janë akte të pastra lufte ndaj medias Luan Dibrani: Demonstrata kundër masave Covid 19 në disa qytete të Gjermanisë! Ish-i burgosuri politik: I fyer nga aktivistët e Albinit, shokut të burgut! Xhemal Ahmeti: Fuqia e Erdoganit Ramush Haradinaj: Gazetarët në vijat e para të frontit Jahja Drançolli: Dita në mbështetje të punëtorëve Skandaloze, Vetëvendosje e përdori Kushtetutën e Serbisë në kërkesën që e çoi dje në Gjykatë Kushtetuese Jahja Drançolli: Si sot, në vitin 1789, George Washington mori detyrën e presidentit të parë të SHBA

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora