E marte, 14.07.2020, 11:36 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Paskali

E enjte, 28.05.2020, 12:10 PM


Jusuf Zenunaj

PASKALI

Dr Paskali

flet si dhaskali!

Po, ç'thua o Milo;

pa turp e pa dro?!

Mos t' bleu Beogradi,

Moska ja Athina?

Kryetrimit arbëror

s'i ndërrohen origjina!

J.Z.,Dilbeek, më 26 maj 2020(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora