E marte, 14.07.2020, 12:16 PM (GMT+1)

Kulturë

Kastriot Frashëri: Media, morali publik dhe sharlatanët

E enjte, 28.05.2020, 09:41 AM


MEDIA, MORALI PUBLIK & SHARLATANËT

Nga Kastriot Frashëri

Dje në ABC News sipas abereve qe percjell shtypi ka qenë i ftuar per te dhene opinioninin e tij per zhvillimet në kete ngrehinën tonë edhe psiikologu bëmëmadh Ylli Pango.

Për këdo që ka minimumi një memorie dihen botërisht bëmat e këtij sharlatani të veshur me kostum ministror nga Berisha ne qeverisjen e tij, i cili kur ishte minister kulture jo vetem u mbylli deren e godines se tyre me zinzhire te rrende shkrimtareve dhe artisteve te Shqiperise, por edhe u grabiti pasurine e tyre sot ky palo shkencetari mer guximin, kjo fale dhe memorjes down te gazetareve te ketij televizioni pseudogjereralist te flase se cdo qeveri ka oatur tentativa per te asgjesuar monumentet e kultures. Ky eshte nje krim i pohuar!

Kaq do te mjaftonte per kete ish-palo minister pa haruar te shkuaren e tij qe ne kembim te nje note apo te nje vendi pune kerkonte sex pa bere dallime per te mos patur kurre nje dritare te hapur ne hapesiren publike te mendimit shqiptar te perçunduar nga tipa te tille me ndihmen e komunitetit te medias.

Në fund, sa per dijeni, meqe ka nje intetes publik duhet te shtoj se çeshtja e grabitjes se godines se Lidhjes se Shkrimtareve dhe Artisteve te Shqiperise dhe zhdukja e arkives dhe dokumentacionit historik te kultures dhe artit shqiptar prej ketij banditi qe jeton me makiazhin e pervetesimit te veprave te te tjereve pret te gjykohet nga Gjykata e Larte.

Deri atehere ky Princ i zi i artit, kultures dhe arsimit nuk ka pse te kete vend ne hapesiren publike perveçse ne analet e zeza te historise nga ku hyri dhe doli pa patur nevoje qe abc-rat, e ketij vendi ta llustrojne me kostumin e Makiavelit!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora