E enjte, 28.05.2020, 09:13 AM (GMT+1)

Kulturë

Valbona Hadri: Ndjenjë amësie

E merkure, 20.05.2020, 03:25 PM


NDJENJË AMËSIE

Ndjenjë që prekë qiellin me dashuri

Sundon botën dhe tërbimin e detit

Që fal shpirt njeriu dhe jep bekimin

Ëmbëlsisht mbështjellë vajin e fëmijës

Rrotullon botën në krah për së mbari

Që fal gjallëri dhe pafundësi shpirti

Nuk zëvendësohet me asnjë frymë tjetër

Të jep prehrin e nënës dhe rritë të mbarë

Si asgjë tjetër n' botë rrritë flokun mbi sy.

Valbona Rexhepi - Hadri

16 maj, 2020.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora